Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

Londra’da Üniversite Okumak : Londra’da Lisans Eğitimi

İngiltere, en eski, köklü, prestijli ve kaliteli üniversitelere sahip olmasıyla dünya üzerinde eğitim hareketliliğinin en yoğun olduğu lokasyonlardan biridir. İngiltere üniversitelerinden kabul almak, dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim fırsatı anlamına gelmektedir. Önde gelen araştırma odaklı eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan İngiltere ayrıca kültürel çeşitlilik açısından en zengin ülkelerden biridir. Bu yazımızda İngiltere’nin kalbi olan Londra’da üniversite okumak ile ilgili merak edilenleri aktaracağız.

İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere eğitim sistemi genel olarak bakıldığında undergraduate ve post-graduate olarak ikiye ayrılmaktadır. İngiltere genelinde lisans eğitimi çoğu programda üç yıl olmakla birlikte bazı teknik ve sağlık bölümlerinde bu süre uzayabilmektedir. Üç dönemli bir akademik takvimine sahip olan İngiltere’de Noel ve Paskalya tatilleri ve yaz dönemini kapsayan uzun tatiller vardır.

İngiliz eğitim sisteminin temeli teori ve pratiği birleştirmektir. Bu sebeple öğrencilerine zengin bir akademik kariyer planı sunarken, mesleki niteliklerini pratikte güçlendirici staj imkanları ve projelere dahil olmalarını da destekliyor.

İngiltere ve Türkiye’de uygulanan lise eğitim sistemi farklı olduğu için Türkiye’de lise bitirmiş öğrencilerin İngiltere üniversitelerine kabul koşulları farklılık göstermektedir. Bu sebeple doğrudan üniversite eğitimine başlamak yerine İngiltere’de üniversite eğitimine başlamadan önce 2 ila 4 dönem arası süre Foundation yani hazırlık eğitimi alma zorunlulukları vardır.

Foundation programında öğrencilere eğitim süresi boyunca üniversitede okumak istediği programa göre değişiklik göstermekle birlikte Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal bilimler gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Ayrıca İngiltere üniversitelerine kabul edilmeden önce dil yeterliliğine sahip olma şartı aranmaktadır ve Foundation programında bu dil yeterliliği sağlanabilmektedir.

Londra'da üniversite okumak

Londra’da Üniversite Okumak

Londra, İngiltere’nin kalbi olarak görülmekte ve eğitimden sanata, spordan kültürel aktivitelere kadar birçok alanda merkezi konumdadır.

1000’de fazla müze ve sanat galerisi, 120’den fazla içerisinde tarihi eserlerin de sergilendiği kütüphane ve 40’tan fazla tiyatroya sahip bir şehir olan Londra, ziyaretçilerine benzersiz bir kültürel ve tarihi zenginlik sunar. Bunlar arasında yaklaşık bin yıldır ayakta olan Tower of London, Big Ben, Tower Bridge, 135 metre yükseliğe sahip London Eye, Buckingham Palace, Westminster Abbey ile dünyanın önde gelen ressam ve heykeltraşlarına ev sahipliği yapan British Museum ve Tate Modern yer alır. Londra, ikonik sembolleri ve lokasyonları ile ziyaretçilerine turistik bir zenginlik sunmaktadır. Londra’da üniversite okumak tüm bu zenginliğe sınırsız bir erişim sağlamak anlamına gelmektedir.

Londra, her yıl 160’dan fazla ülkeden 100.000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle İngiltere’nin en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan şehir Londra’da üniversite okumak için gelenler ile tam bir öğrenci şehri haline gelmektedir. Bu öğrencilerin henüz lisans eğitimde edinecekleri sınırsız bir network imkanı sunmaktadır. Londra’da üniversite okumak denildiğinde yalnızca diploma ile değil güçlü bir insan ağıyla da kariyerinizi güçlendirebilirsiniz.

Londra’da üniversite okumak diğer pek çok yararının yanı sıra dünya dili olan İngilizcenin anavatanında eğitim almak ve yaşamak anlamına gelmektedir. Bu sayede hem profesyonel olarak alanınızda hem de günlük konuşmada İngilizcenizi kusursuz hale getirebilirsiniz.

Dünyanın finansal başkentlerinden biri olan Londra, İngiltere’nin ekonomisinin yönetildiği lokasyondur. Dolayısıyla Londra’da üniversite okumak mezuniyet sonrasında zengin iş fırsatlarına sahip olmak anlamına gelmektedir.

Siz de Londra’da üniversite okumak hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu