Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Eğitimİngiltere'de Lisans EğitimiYurt Dışında EğitimYurtdışında Üniversite

Loughborough Üniversitesi’nde Eğitim

Birleşik Krallık’ın en saygın eğitim kurumlarından biri olan Loughborough Üniversitesi, 1909 yılında teknik enstitü olarak faaliyete geçmiştir. 1966 yılında bugünkü adını alarak üniversite statüsü kazanan okul, ismini içinde konumlandığı şehirden almıştır. 

Bir araştırma üniversitesi olarak dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapan Loughborough Üniversitesi, Teaching Excellence Framework’ten altın madalya kazanmıştır. 2020 yılında The Times, The Sunday Times kurumlarına göre Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversite arasında yer almıştır. Aynı zamanda öğrenci memnuniyeti kapsamında da dünyanın en iyi üniversiteleri arasında zirveyi zorlamaktadır. Loughborough ve Londra olmak üzere iki kampüsü bulunan okulda eğitim ve öğrencilik hayatına dair detaylara gelin birlikte göz atalım:

Kampüs ve Olanaklar:

Loughborough şehir merkezinin 2 km uzaklığında konumlanan ilk kampüsü, Londra’ya bir buçuk saatlik tren mesafesindedir. Teknik donanım bakımından öğrencilerine mükemmel bir deneyim sunan Loughborough Üniversitesi; araştırma merkezleri, teknoloji parkları ve laboratuvarları ile inovasyon ve bilimi kampüsünde buluşturmaktadır. 

Araştırma üniversitesi statüsü ile kampüs tesislerinde yürüttüğü araştırmaların %72’si Research Excellence Framework tarafından mükemmel olarak değerlendirilmiştir. İngiltere’nin en geniş araziye sahip kampüslerinden birini barındıran okulda 18 adet yurt kompleksi, stadyum, kütüphane, sosyal tesisler gibi öğrenci yaşamını destekleyen olanaklar bulunmaktadır. Konaklama imkanlarındaki zengin altyapısı ile 2019 yılındaki Whatuni Öğrenci Anketi sonucunda, Birleşik Krallık’ın en iyi üniversitesi olarak seçilmiştir. İkinci bir kampüse daha sahip olan okulun diğer yerleşkesi, Londra’da Kraliçe Elizabeth Olimpik Parkı içerisindedir. Bu kampüsünde yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencileri ağırlamaktadır. 

Bölüm ve Programlar:

Lisans ve lisansüstü olmak üzere 18.000’den fazla öğrencinin eğitim aldığı Loughborough Üniversitesi; ana kampüsü olan Loughborough yerleşkesinde lisans programları, Londra yerleşkesinde ise yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Okulda işletme, mühendislik, spor yönetimi, tasarım, güzel sanatlar, iletişim ve medya gibi bölümler öne çıkmaktadır. Loughborough Üniversitesi özellikle, spor bilimleri alanındaki başarılarını global düzeye çıkaran seçkin bir okul kimliğine sahiptir. Spor bilimleri ile birlikte okulun havacılık ve otomotiv mühendisliği bölümleri de güçlü başarısıyla ön plana çıkmaktadır. İşletme bölümünün sahip olduğu Triple Crown statüsü, okulu dünyanın bu alandaki en seçkin eğitim kurumlarından biri yapmıştır. Bunlara ek olarak, Loughborough Üniversitesi, malzeme ve üretim mühendisliği alanlarında ve Mimarlık alanlarında çok güçlü ve kapsamlı programlar sunmaktadır. 

Loughborough Üniversitesi’nde Öğrencilik Hayatı:

İki farklı kampüsü bulunan Loughborough Üniversitesi, konumu ve sunduğu olanaklarla öğrencilere kolay ve rahat bir öğrencilik deneyimi yaşatmaktadır. Loughborough yerleşkesi, şehir dışında olmasına rağmen merkeze çok yakın bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda Loughborough Üniversitesi’nin konaklama imkanları bir çok şehire kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlıdır. Kampüsten şehir merkezine 20 dakika aralıklarla hareket eden öğrenci servisleriyle ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca Londra’ya bir buçuk saatlik tren mesafesiyle de avantajlı bir konuma sahiptir. Öğrencilere kampüs içerisinde hareketli bir sosyal yaşam sunan imkanlarına ek olarak şehir merkezine yakınlığı ile de keyifli bir öğrencilik dönemi vadeder. Alışveriş, yeme içme, spor ve pek çok aktivite için zengin seçenekler sunan bir konumdadır. Üniversitenin Londra kampüsü eşsiz bir doğanın içinde, Kraliçe Elizabeth Olimpik Parkı’nda yer almaktadır. Kampüs, ulaşım noktalarına yakınlığı ile öğrencilerin kolayca şehrin farklı noktalarına ulaşabilmesini desteklemektedir.

Loughborough Üniversitesi, sahip olduğu ödülleri ve global çaptaki başarılarıyla çok yüksek bir uluslararası öğrenci popülasyonuna sahiptir. Öğrenciler tarafından tercih edilirliği yüksek olan okulda, uluslararası öğrenciler için sağlanan güçlü olanaklar bulunuyor. Lisans ve yüksek lisans bölümlerine başlamak isteyen öğrencilere yıllık burs desteği veren okul ayrıca genç girişimcilere yönelik Dean’s Award for Enterprise Scholarshiop bursu ile yeni iş fikirlerinin geliştirilmesini desteklemektedir. Yüksek lisans öğrencilerine yönelik sunulan bu burs ile girişimciliğe ve istihdama teşvik amaçlanmaktadır. Aynı zamanda Loughborough Üniversitesi, mezuniyet not ortalamalarını göz önünde bulundurarak kabul alan öğrencilere kısmi burslar sunmaktadır. 

Birleşik Krallık’ta üniversite eğitimi için tercih edilen en iyi kurumlardan biri olan Loughborough Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Loughborough Üniversitesi’nde Eğitim Sıkça Sorulan Sorular

 • Loughborough yaşamak için güzel bir yer mi?

  Loguhborough University’deki yaşam şartları öğrenci hayatın çok uygundur. Bir öğrenci şehri olan Loughborough’da restoranlardan ulaşım ve konaklamaya kadar her alanda öğrenciler düşünülmüştür. Çok büyük olmayan bu şehirde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak dükkanlara erişiminiz çok rahat olacaktır. Aynı zamanda Loughborough’da bulunan restoran, café ve marketler sayesinde canlı ve aktif bir sosyal hayat sağlamak mümkün! Ayrıca gezmeyi sevenler için de belirtmek isteriz ki Loughborough’daki tren istasyonu sayesinde Kuzey ve Güney İngiltere’deki her yere çok uygun fiyatlar ile seyahat edebilirsiniz!

 • Loughborough'nun neyi meşhurdur?

  Lougborough University’nin rankinglerine baktığınız zaman şüphesiz karşınıza üniversitenin Spor ile ilgili olan alanlarda başarısı gözünüze çarpacak. Bununla ilgili olarak, Lougborough University okulun olimpik düzeylerdeki spor tesisleri ile meşhurdur. Buna ek olarak Loughborough İngiltere’de bulunan en yeşil kampüslerden birine sahiptir.

 • Loughborough seçkin bir üniversite mi?

  QS Dünya Rankinglerine istinaden üniversitenin 2022 yılındaki genel sıralaması 131’dir. Lougborough University Spor ve Spor ile alakalı alanlarda Dünya sıralamasında 1. Sıradadır. Universitenin iddialı olduğu diğer alanlar ise Yapı ve İnşaat, İletişim ve Medya ve Kriminoloji olarak sıralanabilir. Rankinglerinden de belirli olduğu üzere Loughborough University çok prestijli bir araştırma üniversitesidir.Her departmanın ihtiyaçlarına göre laboratuvar ve atölye gibi çok üst standartlarda imkanları bulunmaktadır.

 • Loughborough University Lisans Bölümleri Nelerdir?

  Çeşitli alanlarda kendini ispatlamış ve Dünya standartlarında yüksek ranking’lere sahip olan Loughborough University’de her öğrenciye uygun Lisans Bölümleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, aşağıdaki alanlarda çeşitli bölümler bulunmaktadır:

  Otomotiv Mühendisliği
  Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği
  Biyomühendislik
  Kimya
  Bilgisayar Bilimleri
  Kriminoloji
  Sosyoloji
  Tasarım
  İngilizce
  Coğrafya
  Malzeme Bilimi
  Matematik
  Elektik Mühendisliği
  Makina Mühendisliği
  Psikoloji
  Spor Bilimleri

 • Loughborough University Kabul Şartları Nelerdir?

  Lisans kabulü almak için IB ve A level gereken notlara ek olarak Türk Devlet Lisesinde okuyup not ortalaması 85 % olan öğrenciler de Loughborough University’de lisans okuyabilirler. Not ortalaması yeterli olmayan Türk Devlet Lisesi mezunu öğrenciler ise Foundation program okuyarak Lisansa geçiş yapabilirler.

  Yüksek lisans kabulleri için ise en az 2.70 / 4.00 not ortalaması gerekir.

  Doktora kabulleri için ise en az 3.00 / 4.00 not ortalaması gerekmektedir.

 • Daha Fazla Göster

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu