Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

Manchester’da Lise Eğitimi

Manchester İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan tüm birleşik krallığın en popüler 3 şehrinden biri olarak bilinmektedir. Londra’ya oldukça yakın bir mesafede yer alması, kültürel ve sosyal yaşamı, tüm dünyadan insanlara ev sahipliği yapışı ile oluşan çok kültürlü yapısı sayesinde İngiltere’nin eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu yazımızda sizler için Manchester’da lise eğitimi hakkında merak edilenleri derledik.

İngiltere’de lise okumak nitelikli üniversitelere açtığı kapılar ile son dönemlerin yükselen bir trendi haline gelmiştir. Manchester’da lise eğitimi ise kuşkusuz Londra gibi seçeneklerin yanında oldukça öne çıkmaktadır. Bunun en temel sebebi ise çok daha ucuz yaşam maliyetlerine sahip olmasıdır.

Bir öğrenci şehri olarak değerlendirilen Manchester güçlü eğitim sistemi ile dünyanın her yerinde kabul edilebilir bir diploma geçerliliğine sahiptir. Bunun en temel sebebi ise İngiltere eğitim sisteminin sıkı bir denetim altında olması ve aslında üniversiteden ayrı düşünülmemesidir. İngiltere’de lise okumak demek Türkiye’de olduğu gibi yalnızca lise dersleri alınacağı anlamına gelmez. İngiltere liseleri iki yıl temel müfredat verirken sonraki iki yıl üniversitede seçilecek bölüme yönelik dersleri içerir. Dolayısıyla Manchester’da lise okumak bir bakıma üniversite tercihlerini de etkileyecektir. Manchester’da lise eğitimi alarak tüm Birleşik Krallıkta bulunan en nitelikli ve prestijli üniversitelerden kabul alabilir, dilerseniz de başka ülkelerdeki kaliteli okullara başvurabilirsiniz. Her eğitim kurumunda kariyer danışmanlıkları öğrencilerinin en iyi tercihi yapması için destek vermektedir.

Manchester'da öğrenci olmak

Manchester’da lise eğitimi almak uluslararası platformda bir adım önde olmak demektir. Bunun en temel sebebi kuşkusuz tüm dünyadan eğitmenlerle buluşma şansı ve yine tüm dünyadan arkadaşlar edinme şansıdır. Ayrıca Manchester sanayi bakımından oldukça gelişmiş bir şehir oluşuyla kariyer hedeflerinize katkıda bulunacaktır.

Manchester bir metropolün ulaşım ağına sahiptir. Dolayısıyla oldukça etkin ve gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Manchester’da lise okumak isteyen öğrenciler diledikleri yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

İngiltere’de Lise Okumak İçin Gerekenler

Manchester’da lise eğitimi başvurusu için gerekli birkaç belgeye ihtiyacınız vardır. Bunlar:

  • Öğrencinin son mezun olduğu okuldan not dökümü ya da diploması
  • Öğrencinin son mezun olduğu okuldaki eğitmenlerinden aldığı 2 adet referans mektubu (Okul müdürü ve öğretmen)
  • Öğrencinin İngiltere’de lise okumak isteme sebebini, becerilerini, kariyer planlarını anlattığı bir motivasyon mektubu
  • UKiset sınavı sonuç belgesi
  • İngilizce dil yeterliliğini gösteren sonuç belgesi (TOEFL ya da IELTS)
  • Mülakat sınavı sonucu

(Tüm belgelerin İngilizce tercümesi gereklidir )

Siz de Manchester’da lise eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu