Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

Manchester Yaz Okulları

Kuzey İngiltere’nin en büyük şehirlerinden olan Manchester, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler için en popüler lokasyonlardan biridir. Müzik ve futbolun kalbinde, eğlenceli olduğu kadar verimli bir yaz okulu deneyimi için bu yazımızda sizlere Manchester yaz okulları hakkında bilgi vereceğiz.

Manchester’da Öğrenci Olmak

İngiltere’nin en kalabalık 6. Şehri olan Mancherster’da öğrenci olmak öncelikle oldukça kozmopolit bir ortamda kendinizi yetiştirmeniz anlamına gelmektedir. İngiltere’de üniversite okumak için gelen ya da yalnızca sayısız Manchester yaz okullarından birinde eğitim almak için gelen tüm dünyadan öğrencilerin yanında Manchester bir sanayi şehri olması sebebiyle de yine tüm dünyadan insanları kendisine çekmektedir. Böylesine çok kültürlü bir ortamda tanışacağınız insanlar ile kendi organik networkünüzü tüm dünyaya yayabilir ve gelecekteki kariyeriniz için temel atabilirsiniz. Manchester oldukça kalabalık bir şehirdir, dolayısıyla kültür ve sanat etkinliklerinin yanında birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Manchester Yaz Okulları

Manchester’da 4 üniversitenin yanı sıra sayısız yaz okulu seçeneği bulunmaktadır. Manchester yaz okulları eğitim içerikleri genel olarak birbirlerine benzemektedirler. Bunun en temel sebebi İngiliz hükümeti tarafından bu kurumların kalite standartlarını koruyabilmeleri için sıkı denetim altında tutulmalarıdır. Yaz okulları genellikle uluslararası öğrencileri ağırladığı için kalite standartlarını korumak ayrıca önem taşımakta ve öğrencilerin güvenliğinden yeme-içme programlarına, eğitim müfredatlarından gezi rotalarına kadar birçok konuda kurumlar tüm dünyada kabul görmüş başarılar elde etmektedirler.

Kurslar sanat, spor okulları şeklinde ayrılabildiği gibi genellikle Manchester yaz okulları İngilizce eğitiminin yanında tüm etkinlik seçeneklerini sunmaktadır.

Kurs seçimini yaptıktan sonra öğrenciler bir seviye tespit sınavına tabi tutulur ve yaş gruplarının yanında seviyelerine göre de ayrılırlar.

Genellikle öğleye kadar süren sınıf derslerinin ardından öğleden sonra öğrenciler her yaz okulunun programladığı yüzme, tenis, futbol gibi spor aktiviteleri ya da müzik, resim gibi sanat faaliyetlerine katılarak İngilizcelerini doğal yollar ile geliştirebilir, takım oyunları ya da liderlik atölyelerinde kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Manchester yaz okulları genellikle uluslararası öğrencilerinin İngiliz kültürünü tanımalarına fazlasıyla önem verirler. Okulların program detaylarına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte haftada 1 kere mutlaka şehrin simge noktalarına ya da müzelere geziler düzenlenir.

Özellikle İngiltere üniversitelerinde kariyer planlayan öğrenciler için bir yaz okuluna katılmak hem ileride okul başvurularında bulunurken kabul almayı kolaylaştıracak hem dil gelişimlerine yararlı olacak hem de başvuru yapmadan önce gerek ülkeyi gerekse İngiliz eğitim sistemini yerinde keşif imkanı sağlayacaktır.

Manchester yaz okulları deneyimlerini İngilizce öğrenerek, yabancı bir kültür tanıyarak ve dünyanın farklı yerlerinden uluslararası öğrenciler ile etkileşim kurarak geçiren öğrenciler, özgüven ve global dünya görüşlerini inşa ederler.

Sizler de İngiltere yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bilgi iletişim formumuzu doldurarak uzmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu