Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

Neden İngiltere’de Lise Okumalıyım – İngiltere Lise Burs Programları

Eğitimde dünya lideri olan İngiltere; uluslararası öğrencilerin, prestijli üniversitelere giriş kapılarını aralayabileceği bir eğitim sistemini içerir. Disiplinli ve öğrenci odaklı eğitim veren İngiliz liseleri, yurt dışında lise okumak isteyen yabancı öğrenciler için biçilmiş kaftandır. İngiltere’de lise okumak, öğrencilerin bireysel sorumluluğunu geliştirebileceği gibi farklı kültürlere karşı daha anlayışlı ve yapıcı olmalarını da sağlar.

Türkiye eğitim sisteminden çok uzak olan İngiltere lise eğitim sistemi, öğrencilerin üniversitede okumak istedikleri bölümlere yönelik dersleri de müfredatlarında barındırır. Bunun asıl nedeni, İngiliz üniversitelerinin; öğrenci adaylarını bölüme/programa hazır bir şekilde kabul etmek istemeleridir. Yurt dışında üniversite okumak için ne yapmalı diye düşünüyor olabilirsiniz. Ülke tercihini İngiltere’den yana kullanan öğrenciler; lise eğitimlerini de İngiltere’de alırlar ise; İngiliz eğitim sisteminin disiplinine erkenden alışmış olurlar. Bu da onları erken yaşlarda çok daha disiplinli çalışmaya ve mükemmel İngilizce bilgisine yönlendirerek kariyer hayatlarında iş verenler tarafından reddedilmeyecek bir CV’ye sahip olmalarını sağlayacaktır.

İngiltere’de Lise Okumak

Üniversite hazırlık aşamasında uluslararası öğrencilerin yapacağı en mantıklı hareket İngiliz liselerinde eğitim almak olacaktır. İngiltere’de lise eğitimi almanın bir dizi avantajını sizler için aşağıya sıraladık.

  • İngiliz liselerinde okuyan uluslararası öğrenciler, ana dil seviyesinde İngilizce öğrenme imkanı yakalarlar.
  • Tüm dünyada geçerliliği olan İngiliz lise diplomaları, uluslararası öğrenciler için büyük avantajlar sağlayacaktır.
  • İngiltere’de lise okumak; Oxford, Cambridge, Imperial, Kings gibi dünyanın köklü üniversitelerinin kapılarını açacaktır.
  • Çok kültürlü, kozmopolit bir ülkede lise eğitimi almak, öğrencilerin vizyonunu genişletecek ve tüm fikirlere açık bir dünya vatandaşı olmasına öncülük edecektir.
  • İngiltere lise eğitimi sisteminde 3 dönem bulunur; bu da uluslararası öğrencilere, ailelerini yıl içinde çok daha sık görme avantajı sunar.
  • İngiltere’deki liseler, yabancı öğrencilere özel olarak ilgi ve destek sağlarlar. Yurt dışından gelen uluslararası öğrencilerin, İngiltere’de yabancılık çekmemesi için çok yönlü aktiviteler ve programlar bulunur.
  • İngiltere’de lise okumak aynı zamanda çeşitli spor ve sanatsal aktivitelerle de uğraşmak demektir. Asosyal olmanızın önüne geçildiği İngiliz lise eğitim sisteminde, akademik derslerin yanı sıra; Rugby, Futbol, Almanca, Buz hokeyi gibi sosyal aktiviteler de yer alır.

İngiltere Lise Burs Programları

Uluslararası lise eğitim arenasında kısmi burs imkanlarıyla tanınan İngiltere, parlak ve yetenekli öğrencilere; eğitim ücretleri dahil, bakım, konaklama ve yemek imkanı sağlar. Çalışkan öğrencilere maddi imkanlar ve fırsatlar sağlayan İngiltere; başarılı ders notları, müzik, spor, teknoloji ile ilgili konularda ivme yakalayan öğrencilere burs kapılarını kısmi olarak açar. İngiltere’de yabancı öğrenciler için oluşturulan bir çok burs programı bulunur. Bu programlar, yetenek ve becerileri sergileme ve yüksek akademik başarı sağlama neticesinde kazanılır. İngiltere’de lise okumak isteyen ve bunu burslu bir şekilde devam ettirmek  isteyen yabancı öğrencilerin, diğer öğrencilerle sıkı bir rekabete girmesi kaçınılmazdır. Bunun dışında İngiliz liselerinden burs alabilmek için çok iyi seviyede İngilizce biliyor olmanız gerekir.

İngiltere’de lise okumak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız; bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu