Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Üniversite Eğitimi

Neden Kanada Üniversitelerini Seçmeliyim?

Kanada üniversiteleri, yurt dışı eğitim seçeneklerinde en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alır. Kuzey Amerika’da yer alan Kanada, güvenilir olması ve gelişmiş ekonomisi ile tanınan kozmopolit bir ülkedir. Masallardan fırlamışçasına görünen yüksek sivri dağları ve 3 milyonu aşkın gölü ile Kanada, dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip 2. ülkesi olma özelliği taşır. Ülkenin İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 resmi dili bulunur.

Kanada Üniversiteleri

Kanada, köklü üniversiteleri ile her yıl binlerce uluslararası öğrenciye kapılarını açar. Kaliteli eğitim kurumlarının ekonomik fiyatlara sahip olma özelliği ile Kanada Üniversiteleri, Türk öğrenciler tarafından öncelikli tercihler listesinde yerini korur. Kanada, eğitime önem veren bir ülkedir; bu nedenle bünyesinde akademik seviyesi yüksek olan okulları bulundurur. Uluslararası öğrencilerine aynı zamanda çalışma izni de veren Kanada, maddi anlamda da öğrenci dostu bir ülke olma özelliği taşır. İki ana dile sahip olan Kanada, yabancı öğrenciler için artı bir avantaj sağlar. Ülkede bulunan üniversitelerin çoğu devlet üniversitesi olup, bu üniversitelerin eğitim sistemleri bölgeden bölgeye değişiklik gösterir.

Yabancı öğrenciler için Kanada’da yaşam masrafları, diğer ülkelere oranla daha hesaplıdır. Kanada Doları, Euro ve ABD Doları’na nazaran düşük kura sahiptir; bu da özellikle Türk öğrenciler için Kanada’yı maddi anlamda cazip bir ülke kılar. Yabancı öğrenciler açısından Kanada’nın yaşam maliyetleri, bulundukları bölgeye göre ve öğrencilerin hayat standartlarına göre değişecektir.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da üniversite okumak isteyen uluslararası öğrencilerin, Kanada öğrenci vizesi alması zorunludur. Bu vizeyi alabilmek için gerekli olan evraklar ise şöyle:

 • Tamamlanmış başvuru formu
 • Üniversite kabul mektubu
 • Geçerli pasaport
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık raporu
 • Biyometrik fotoğraf ve parmak izleri
 • Kanada’da bulunacağınız her yıl için en az 10 bin Kanada Doları harcayabileceğinizi gösteren bir banka hesabı (eğitim aldığınız kuruma ve konaklama türünüze göre fiyat değişecektir.)
 • Kredi kartı hesap ekstreleri ve varsa finansörünüz
 • Kanada öğrenci vizesi ücreti ödendi belgesi

En İyi Kanada Üniversiteleri

Kanada, sahip olduğu bütün üniversiteleri ile eğitimde olağanüstü başarılar sergileyen bir ülkedir. Bünyesinde bulunan her bir üniversitenin kendi alanlarında başarılı çalışmaları ve iddialı araştırmaları bulunur. Kanada’da üniversite okumak isteyen uluslararası öğrencilerin merak ettiği bir diğer başlık Kanada üniversiteleri fiyatları konusudur. Ülkede bulunan üniversitelerin %97’si devlet üniversitesi olmasına rağmen yabancı öğrenciler için ücretlidir. Kanada’da bulunan üniversitelerin fiyatları; okulun bulunduğu bölgeye ve türüne göre değişiklik gösterir; fakat bu konuda spesifik olmayan bir fiyat söylememiz gerekirse; Kanada üniversitelerinin yıllık ortalama ücretleri 20.000 CAD (Kanada Doları) civarıdır.

En iyi Kanada üniversiteleri ise aşağıdaki gibidir:

 1. Seneca College
 2. ILAC International College (Toronto)
 3. Humber College
 4. Lambton College
 5. ILAC International College (Vancouver)

Kanada üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgi-istek formunu doldurarak profesyonel eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu