Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

Pandemi Döneminde İngiltere’de Dil Eğitimi

2020 yılının ilk aylarından itibaren dünya genelinde kısıtlamaların yaşanmasına neden olan pandemi süreci, yurt dışında dil eğitimi almayı planlayan öğrencilerde de kaygı ve soru işaretleri oluşturdu. Kontrollü yeni normal düzene geçtiğimiz yakın zamanda İngiltere, yurt dışı eğitimi için öğrencilere kapılarını yeniden açan ilk ülkelerden oldu. Pandemi ile birlikte İngiltere, öğrencilere yönelik getirilen yeni uygulamalar, artırılmış koruyucu önlemler, yabancı uyruklu öğrencilere sağlanan sağlık hizmetleri gibi önemli adımları atarak eğitimin devam etmesini sağladı. İngiltere’de dil eğitimi için zaman kaybetmeden planınızı gerçekleştirmek istiyor, bunun için yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız başvuru sürecinden öğrencilere sağlanan koşullara kadar önemli detayları ele aldığımız içeriğimizi şimdi okumaya başlayın:

Dil Okulları, Eğitimine Devam Ediyor

İngiltere, kontrollü yeni normale hızla başlayan ülkelerin başında geliyor. Eylül ayından itibaren vize başvuruları ve dil okulu kayıtlarını kabul etmeye başlayan İngiltere’de eğitim hayatı ara verilmeden sürdürülüyor. Okul kayıt ve vize başvurularının kabul edilmesi ile İngiltere’ye uçuş yapan öğrenciler, ülkenin belirlemiş olduğu 10 günlük karantina sürecinin ardından eğitime başlayabiliyor. Öğrencilerin bu 10 günlük karantina döneminde eğitimlerini ara vermeden sürdürebilmeleri için dil okulları, online ders imkanı da sağlamaktadır.

İngiltere Aşı Uygulamaları
İngiltere Aşı Uygulamaları

İngiltere, Aşı Uygulamalarında Dünyanın En İyi Ülkeleri Arasında

Dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında ilk sırada yer alan İngiltere, pandemi sürecinin önleyici uygulamalarından olan aşılama konusunda da dünyanın en iyi ülkelerinden biri olmayı başardı. Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitiminde pandeminin olumsuz koşullarını ortadan kaldırmaya yönelik uygulamaları hayata geçiren İngiltere, güvenli bir eğitim sunmaya devam ediyor. Şu ana kadar 17 milyon kişinin aşılandığı ülkede öğrenciler de aşılanmayı bekleyen gruplar içerisinde yer alıyor, 16 yaş üzerindeki kişilerin tamamına aşı yapılması planlanıyor. Pandemi sürecinin etkilerini önümüzdeki yıllarda da yaşamın her alanında görmeye devam edeceğimiz öngörülüyor. Bu nedenle aşı uygulamaları ve sağlık önlemleri bakımından oldukça hassas davranan İngiltere’de dil eğitimi planınızı daha fazla ertelemeden başvuru sürecinizi güvenle hızlandırabilirsiniz.

İngiltere’ye Dil Eğitimine Gitmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

İngiltere’de dil eğitimi için tüm başvurularınızın onayından sonra uçuşunuz öncesinde yapılması gereken bazı adımlar sizi bekliyor olacak.  Ülke dışından gelen tüm kişiler için bu adımlar, koruyucu önlem almak amacıyla zorunlu tutuluyor. Dil eğitimi için İngiltere’ye gitmeden önce Passenger Locator Form’unu doldurmak, zorunlu kılınan kurallardan. İngiltere uçuşundan 48 saat önce bu form, doldurulmuş olmalıdır. Formu doldurmaya başlamadan, ülkenin öngördüğü iki adet koronavirüs testinin rezervasyonunu tamamlamak gerekmektedir. Passenger Locator Form’una buradan ulaşarak detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

İngiltere seyahati
İngiltere seyahati

İngiltere seyahati öncesinde 210 gbp covid test kiti alınması, İngiltere’nin zorunlu tuttuğu bir kural. Test kitlerini alabilmek için İngiltere uçuşundan önce iki adet koronavirüs testi için rezervasyon yapılması gerekiyor. Ülkeye giriş yapan kişilere, kalacakları adrese geçtikleri ilk gün bu testler ulaştırılmış oluyor. Testleri 2. ve 8. gün kişiler kendileri yaparak kargoya teslim ediyorlar. Test sonuçları negatif çıksa dahi, İngiltere önlem konusundaki hassasiyetten dolayı ülkeye giriş yapmış tüm kişilere 10 gün karantinada kalma zorunluluğunu getiriyor.

İngiltere’ye gitmeden önce yapılması gereken zorunlu kurallara ve pandemi döneminde İngiltere seyahatine dair detaylar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Gözde Güler Aycan

Pazarlama ve Satış Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu