Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Potansiyelin Tutku ile Bir Araya Geldiği Yer – TASIS High School

Köklerim İsviçre’ye ellili yıllara uzansa da İngiltere’deki tutku, azim ve merak dolu yolculuğum 1976’da başladı. Mary Crist Fleming tarafından Londra yakınlarındaki Thrope’da 46 dönümlük kocaman bir arazide dünya çocuklarını açık fikirli, şefkatli ve bilgi kaşifi olarak yetiştirmek için kuruldum.

Kurucularım oldukça ilkeli, tutkulu, zarif eğitmenlerdi ve benim kültürümde de onların değerleri yer etti. Aslına bakarsanız TASIS High School olarak ilkelerim kadar dünya kültürlerinin mirasını aktarmaya olan adanmışlığımla da ön plana çıkarım. Öğrencilerimi de bu adanmışlıkla eğitirim. Bu nedenledir ki TASIS öğrencileri geçmişten günümüze gelecek için umut sunan başarılar kazanır.

Dahası farklı milletlerden gelen ve birbirinden farklı diller konuşan öğrencilerimi, 120 yetenekli eğitmenin desteği ile ortak bir hedefte buluştururum; bilgiyi merakla aramak ve karakter gelişimini takdir etmek!
Her yıl yetiştirdiğim 700 seçkin öğrencim, yalnızca akademik başarılar kazanmakla kalmaz, bilginin arayışını bilgelik sevgisi ile dengeleyebilir ve yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştirebilir.

Başarıdan ve sürekli gelişimden bahsetmişken size son zamanlarda dikkat çeken öğrencilerimi anlatmama lütfen izin verin. Elbette sayısız başarımız var ancak ben sadece geçen yazdan söz edeceğim size!

2018 yazında bir öğrencim The New York Times tarafından 10 haftalık Yaz Okuma Yarışması’nın kazananı olarak 1330’dan fazla öğrenci arasından seçilirken, 12. sınıflardan bir öğrencim de Suudi Arabistan UK Math Trust Challenge’da (UKMT) altın bir sertifika kazandı. Yaz tatilini de değerlendiren bilgi kaşifi öğrencim Harvard Yaz Okulu’na giderek makroekonominin politik felsefesi ve ilkeleri eğitimi aldı. Gurur verici değil mi?


Bu gururu tüm öğrencilerimle paylaşmak için geniş bir perspektifte eğitim programları hazırlıyorum. Bunlardan ilki küresel bakış açısına sahip Amerikan tabanlı müfredat ve Uluslararası Bakalorya(IB) Diploması programı. Bu kapsamlı iki yıllık programla eleştirel düşünme ve araştırma becerileri kazanan öğrencilerime sunduğum bir diğer program ise American College Board standartlarına uyan Advanced Placement (AP) dersleri.

Programları başarı ile tamamlayan öğrencilerim kendine has bir topluluğun benzersiz bir parçası olmakla kalmayıp University of Sheffield, University of Edinburgh, York St John University, Oxford Brookes University, King’s College London gibi prestijli pek çok üniversiteden kabul alır.

Bu başarılarının arkasında, aldıkları akademik eğitimin yanı sıra hayatın her alanında gelişim fırsatı sunan müfredat dışı aktivitelerim de var. Öğrencilerim isterlerse drama kulübünde sanatın bir parçası olabilir isterlerse de cheerleading, golf, tenis, squash gibi aktivitelerle ekipçe kazanılan zaferlerin tadını çıkarabilirler.

Siz de bu dönüştürücü deneyimin bir parçası olmak ve TASIS ailesine katılmak isterseniz, resmi temsilcim olan EDUKAS ile iletişime geçebilir hakkımda çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu