Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

Top-up Programı ile İngiltere’de Lisans Tamamlama

Ön lisans mezunu olan öğrencilere, eğitimini İngiltere’de lisans düzeyine taşıma imkanı tanıyan Top-up Degree programları pek çok açıdan avantajlı bir seçenek olarak tercih edilirliğini gittikçe artırmaktadır. İngiltere üniversitelerinden birinde öğrenci olma deneyimini yaşamak, aynı zamanda Türkiye’de 2 yıl süren üniversite eğitimini lisans seviyesine tamamlayabilmek için ülkemizde de en fazla tercih edilen programların başında geliyor. Üniversite tercihinizde Türkiye’deki üniversitelere öncelik vererek yurt dışı hayallerinizi ertelemek zorunda kaldıysanız İngiltere’de Top-up lisans tamamlama ile hayal ettiğiniz eğitimi almak için geç kalmış sayılmazsınız!

Ön Lisanstan, İngiltere’de Lisans Eğitimine Uzanan Yolculuk

Türkiye’de bir ön lisans programı öğrencisi ya da ön lisans eğitimini tamamlamış bir yeni mezunsanız lisans seviyesinde bir diplomaya sahip olabilmeniz için kapılarını açan İngiltere’de öğrenciliği devam ettirebilme şansına sahipsiniz. Gelecek planlarınızı ve kariyer hedeflerinizi şekillendirmenizde büyük bir adım olacak yurt dışı deneyimini Top-up programı ile gerçeğe dönüştürebilir, dünya çapında yüksek prestij sahibi İngiltere üniversitelerinden lisans derecesinde mezun olabilirsiniz.

Top-up Programına Katılabilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İngiltere’de lisans tamamlama için öncelikle başvurunuzun değerlendirilme aşamasında gerekli görülen şartlar; ön lisans eğitiminde aldığınız dersler, ortalama notunuz ve İngilizce yeterlilik seviyeniz olacaktır. İngiltere üniversitelerine transferinizin başarıyla gerçekleşmesi için IELTS puanınızın 6 ile 6.5 aralığında olması en önemli koşullardan biri olarak öne çıkmaktadır.

İngiltere’de Lisans Tamamlama
İngiltere’de Lisans Tamamlama

Lisans eğitimi için başvuruda bulunduğunuz bölümün, mezun olduğunuz ön lisans programı ile benzer alanlarda olması, başvuru sonucunuzun olumlu sonuçlanmasına önemli bir katkısı olacaktır. Her bölüm için başvurunun mümkün olmadığı Top-up programında tercihlerinizi titizlikle ve profesyonel bir yurt dışı eğitim danışmanı ile birlikte tamamlamanız, eksiksiz ve onaylanma şansı yüksek bir başvuruda bulunmanızı sağlayacaktır. Türkiye’de almış olduğunuz ön lisans eğitimini en az 120 kredi ile tamamlamış olmak da başvurunuz için gerekli olan kriterlerden bir diğeridir. Yüksek not ortalaması ile başvuruda bulunmak, programa kabul edilme şansınızı yükseltecek avantajlı yönlerden biri olacaktır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Hayalinize de Bir Adım Yaklaşabilirsiniz

Top-up programı ile İngiltere’de lisans tamamlama şansını elde ettiğinizde, yüksek lisans programları hakkında da detaylı bilgi edinebilme ve eğitiminiz için yeni planları hayata geçirebilme şansını da yaratabilirsiniz. İngiltere aynı zamanda, lisans ve yüksek lisans seviyesinde mezun olan yabancı öğrencilere, çalışma hakkı sunan iki yıl ikamet edebilme şansını da tanımaktadır. Lisans ya da yüksek lisans eğitiminizin ardından İngiltere’de iş arama süresi ve çalışma deneyimi ile uluslararası bir kariyer planlaması yapabilirsiniz. Çalışma iznini ele aldığımız “İngiltere’de Üniversite Eğitimi ile 2 Yıl Çalışma Fırsatı Elde Edin!” başlıklı blog içeriğimize göz atarak detaylara ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de lisans tamamlama hakkında detaylı bilgi almak, lisans eğitimi ile gelecek planlarınızı daha emin adımlarla atmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu