Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Toparlanın İngiltere’de Dil Eğitimi için Keşfe Çıkıyoruz

Globalleşen dünyada İngilizce bilmek artık olmazsa olmaz kriterlerin başında geliyor. Profesyonel iş ve eğitim hayatındaki gerekliliğinin yanı sıra kültürel anlamda da İngilizce bilmek; yeni insanlarla tanışmak, özgürce seyahat etmek, yabancı film ve dizileri anlayabilmek gibi nedenlerle önemini artırıyor.

Türkiye’de yeterli bir İngilizce eğitimi alamadıysanız, konuşma pratiği açısından gerçek bir deneyim elde etmek istiyorsanız ya da akademik olarak sınav gibi hedefleriniz varsa yabancı dil eğitimi için yurtdışını tercih etmeniz, verebileceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır. Peki ama neresi, hangi ülke benim için daha uygun? Diye sorarsınız; İngilizcenizi geliştirmek ve pratiğinizi güçlendirmek için ilk cevabımız İngiltere olacaktır. Neden İngiltere’de dil eğitimi sorusunu yanıtlayacağımız ve İngiltere’nin pek çok farkını ele alacağımız bir keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Dil Eğitiminde İngiltere’yi Seçmek İçin 3 Güçlü Neden

İngilizceyi Türkiye’deki eğitim kurumlarında ya da özel ders yöntemleriyle öğrenmektense herkesin İngilizce konuştuğu ve anlaştığı bir ülkede deneyimlemek, çok daha hızlı yol alınmasını sağlıyor. İngiltere de bu ülkeler içerisinde ilk sırada gelen seçeneği oluşturuyor. Peki ama neden derseniz:

İngilizcenin Doğduğu Yerde, Gerçek Aksanla Konuşma Deneyimi Sunuyor

İngilizcenin ana vatanı olan ülkede, İngiliz aksanı ile gerçek bir konuşma pratiği sunduğu için konuşma ve anlama hızınızı artırarak öğrenme sürecinizi verimli hale getirmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Öğreneceğiniz dili, tüm kalıpları ve kullanım alanları ile deneyimlemek, kaliteli bir öğrenme süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Eğitim ve Okul Kalitesi Açısından Dünyanın Lider Ülkelerinden Olması

İngiltere’nin köklü geçmişinin izleri, eğitim alanında açıkça görülmekte ve ister üniversite eğitimi ister dil okulu olsun, uzun yıllara dayanan en kaliteli okul seçeneklerine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin pek çok farklı şehrinde eski ve köklü okullarda İngilizceyi en gerçekçi deneyimlerle kolayca öğrenebilirsiniz.

Öğrenci Nüfusu Fazla ve Kolay Yaşam Sunan Düzenli Bir Ülke

İngiltere, eğitim açısından dünya çapında en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Bu nedenle sahip olduğu öğrenci sayısı da oldukça fazla. Pek çok farklı şehrinde dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencileri ağırlayan İngiltere, düzeni ve kuralları ile hayatı kolaylaştıran bir yaşam alanı sunuyor. Dil okulu için tercih edilen ülkeler arasında öğrenciler için en güvenli seçeneklerden biri oluyor. Öğrencilere değer veren, yardımcı olmak için her türlü denetimi gerçekleştiren ve ihtiyaçları karşılamak adına pek çok seçenek sunan okulları ve eğitim kalitesiyle İngiltere, diğer ülkelerin önüne geçiyor.

İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken Kültürel Zenginlikle Dolup Taşacaksınız

İngiltere; eski köklerini koruyan mimarisi, büyülü atmosferi, bilim ve sanatla buluşturan tarihi müzeleri, dünya çapındaki müzikalleri ve tiyatroları, kraliyet ailesine dair bilgiler edineceğiniz sarayları ve pek çok noktası ile sizi kültürel zenginliğin merkezine alacaktır. İngiltere’de dil eğitimi olanağınızı pek çok kültürel aktivite ile zenginleştirebilir, sadece eğitim değil, bir ülkenin kültürünü yakından tanıma şansını da yakalayabilirsiniz.

Bazen Öğrenci Bazen Turist: Gezip Görmeye Doyamayacağınız Yerler Sizi Bekliyor!

İngiltere’de yabancı dil eğitimi sürecinde elbette sadece öğrenci olarak zaman geçirmeyeceksiniz. Çoğu boş zamanınızda da turistliğin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Londra’da British Museum, Natural History Museum ve National Gallery’de bilim, tarih ve sanatla iç içe güzel bir tur yapabilirsiniz. Hyde Park’ta keyifli bir yürüyüşe çıkabilir, Covent Garden’da leziz yemek seçeneklerden tadabilirsiniz.

Buckingham Sarayı, Westminster Sarayı, Tower Bridge gibi önemli ve turistik noktaları ziyaret edebilirsiniz. Şehrin simgesi haline gelen London Eye ile bu büyülü şehre yukarıdan keyifle bakabilirsiniz. Londra’nın yanı sıra üniversite şehirleri olan Oxford ve Cambridge, ziyaret edebileceğiniz ve yurtdışında üniversite eğitimi için ilham alabileceğiniz noktalardan biri olacaktır. Hem eğitim açısından hem de kültürel anlamda İngiltere, gidilecek ve deneyimlenecek ülkeler arasında yer alıyor.

Dünyanın Pek Çok Yerinden Yeni Arkadaşlarla Kopmayacak Bağlar Kurabilirsiniz

İngiltere’de dil eğitimi boyunca pek çok farklı coğrafyadan ve kültürden arkadaşlıklar kurabilme şansı elde edeceksiniz. Çünkü İngiltere, yabancı öğrenci popülasyonu bakımından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri oluyor. Bu nedenle dünyanın her bir noktasından farklı kültürlere sahip arkadaşlarla zaman geçirme ve kalıcı dostluklar kurabilme imkanı sağlayabileceksiniz. Yabancı bir ülkede tek başına eğitim almanın size kazandıracağı en güzel yönlerden biri de şüphesiz unutulmaz dostluklarınız ve anılarınız olacaktır.

Dil eğitimi için İngiltere’de sizi bekleyen pek çok fırsat var. Sizlere öne çıkan yönlerinden bahsettiğimiz İngiltere’de dil okulu seçeneklerimiz için bizi arayabilir, yurtdışında dil eğitimi planınız için fikir edinebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu