Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Yurt Dışında Eğitim

Trinity College Dublin’de Eğitim

İrlanda’nın başkenti Dublin’de konumlanan ve Avrupa’nın en seçkin üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan Trinity College Dublin, 1592 yılında Kraliçe I. Elizabeth tarafından kurulmuştur. Dünya çapında elde ettiği saygınlığının temellerini, araştırma geleneğini benimseyen eğitim sistemi üzerinden şekillendirmiştir.

Alanındaki başarıları ile adını tüm dünyaya duyurmuş birçok bilim adamı ve Nobel Ödüllü yazar gibi mezunlara sahip olan okul, günümüzde 17.000’den fazla öğrenciye nitelikli eğitimi ile rehberlik etmeye devam ediyor. Sahip olduğu vizyonu ve akademik alandaki başarısının yanı sıra Trinity College Dublin, konforlu şehir yaşamıyla da öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan biri olmayı başarmıştır. İrlanda’da eğitime dair merak ettiğiniz detayları keşfetmek için ülkenin en köklü üniversitesini ele aldığımız içeriğimize mutlaka göz atın:

Neden Trinity College Dublin?

QS World Ranking 2020 sıralamasında İrlanda’nın 1. ve dünyanın 108. en iyi üniversitesi olarak seçilen Trinity College, global çaptaki güçlü prestiji ile öne çıkmaktadır. Kuruluşu 1500’lü yıllara dayanan okul, eğitim alanındaki köklü deneyimiyle de fark yaratmaktadır.

Sayısız başarılı öğrenciye ev sahipliği yapmış olan okul; Oscar Wilde, William Rowan Hamilton, George Berkeley, Samuel Beckett gibi önemli isimleri mezun etmiştir. Bir araştırma üniversitesi olarak tanınan okul, bünyesindeki araştırma geliştirme merkezinde çalışmalarını sürdürmekte; aralarında Google, Intel’in de bulunduğu pek çok global şirket ile iş birliği yapmaktadır. Eğitimi, araştırmacı bakış açısıyla ele alan Trinity College Dublin, bu güçlü yönüyle tercih edilme oranını artırmayı başarmıştır.

Hangi Fakülte ve Bölümleriyle Öne Çıkıyor?

Lisans ve lisans üstü programlar sunan Trinity College Dublin’de, 3 fakülte kapsamında 25 eğitim programı sunulmaktadır. Lisans programlarında 12.500, yüksek lisans programlarında ise 17.000 öğrenci olmak üzere toplamda  17.000’den fazla öğrenciye eğitim sağlanmaktadır. Sanat ve Beşeri Bilimler, Mühendislik ve Matematik, Sağlık Bilimleri gibi fakülteleri ile öne çıkan okul aynı zamanda Nanoteknoloji, İmmünoloji gibi faklı disiplinlerde de geniş çaplı araştırmaların merkezi haline gelmektedir.

Dünyanın en iyi üniversitelerinin bölüm sıralamaları ele alındığında üniversite; Hemşirelik bölümünde 31, İngiliz Dili ve Edebiyatında 32, Politika ve Siyaset Biliminde 40. sırada yer alıyor.

Hukuk, Tıp, Eczacılık, Psikoloji ve Sosyoloji alanında da QS sıralamasında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında bulunmaktadır. Farklı disiplinlerdeki güçlü başarıları ile her alanda nitelikli öğrenci yetiştirme misyonunu öne çıkarıyor.

Kampüs Yaşamında Olanaklar ve Avantajlar Neler?

51 dönümlük geniş bir arazi üzerinde inşa edilen büyük yerleşkesi ile İrlanda mimarisinin büyüleyici güzelliğini gözler önüne seren Trinity College Dublin; fakülteleri, kütüphaneleri, sosyal alanları, teknoloji merkezleri ile kapsamlı bir kampüs yaşamana davet ediyor. Kuruluşu 1600’lü yıllara dayanan Trinity College Kütüphanesi’nde yaklaşık yedi milyon basılı yayın bulunmaktadır. Kampüs, Dublin’in merkezindeki konumu ile öğrencilerin sosyal yaşam bakımından kolay ve ulaşılabilir şartlara sahip olmasına imkan tanımaktadır. Kampüs içerisinde ayrıca Douglas Hyde Gallery, Samuel Beckett Tiyatrosu gibi sosyal aktivite alanları da bulunmaktadır.

Dünya Çapındaki Mezun Portföyünde Yerinizi Alın:

Dünya çapında bilinirlik elde etmiş güçlü ve başarılı mezun portföyüne sahip Trinity College Dublin’in öğrencileri aralarında siz de yer almak isterseniz başvuru koşulları ve detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu