Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

Yurt Dışı Eğitiminizi Unutulmaz Kılın: Londra’da Gezilecek Yerler Listesi

Londra’yı Keşfe Çıkıyoruz

Londra, köklü eğitim kurumlarıyla yurt dışı eğitimi için en cazip şehirlerden biri olmasıyla birlikte kültürel ve tarihi mirası, hareketli sosyal yaşamıyla da keşfedecek sayısız deneyim sunuyor. Müzeleri, tiyatro ve gösteri merkezleri, tarihi yaşatan sarayları, turistik bölgeleri, yemyeşil parkları ile upuzun bir gezilecek yerler listesine sahip. İngiltere’deki yurt dışı eğitiminizi unutulmaz kılacak renkli anılar biriktirmek için Londra’yı keşfe çıkmanızı sağlayacak; görülmesi gereken yerler listesini bu içeriğimizde derledik. Hadi şimdi birlikte kısa bir Londra turuna çıkalım:

İlk Durak: Westminster Sarayı

Londra’yı ziyaret eden her turistin kuşkusuz ilk durağı; Westminster Sarayı oluyor. Simge haline gelmiş bu yapı, Londra’nın en popüler ziyaret yerlerinden biri. Thames Nehri kıyısında görkemli mimarisi ile konumlanan parlamento binasına gittiğinizde farklı seçenekler sunan turlardan birini tercih ederek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Avam Kamarası, Lordlar Kamarası bölümlerini yakından inceleme deneyimini yaşayabilirsiniz. Westminster Sarayı’na gitmişken hemen yanında bulunan Big Ben’i de ziyaret etmeyi unutmayın!

Londra’nın Göz Bebeği; London Eye

London Eye
London Eye

Şehrin ikonik simgesi; London Eye, görülmesi gereken yerler listemizde ikinci sırada yer alıyor. South Bank bölgesinde, Thames Nehri kıyısında bulunan London Eye, 135 metre yüksekliğinde büyük bir dönme dolap. Fiyat bakımından yüksek bir bütçe çıkarsa da Londra’daki öğrencilik dönemize ait anılar arasına London Eye ile çekilmiş bir fotoğraf eklemeyi ihmal etmeyin!

Kraliyet Rüyası; Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı
Buckingham Sarayı

Londra’da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı; İngiliz kraliyet ailesinin yaşadığı Buckingham Sarayı. Westminster bölgesinde bulunan saray, her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. İç kısmın gezilmesine izin verilmese de Buckingham Sarayı’nı görülecekler listenize ekleyerek askerlerin nöbet değişimini izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Hem de kraliyet ailesine dair detayları takip ediyorsanız yaşadıkları yeri yakından görme şansı elde edebilirsiniz.

Şehre İhtişam Katan; Tower Bridge

Tower Bridge
Tower Bridge

Thames Nehri üzerinde Victoria dönemine ait ihtişamlı mimarisi ile konumlanan Tower Bridge, şehrin diğer simge yapılarından biri. İki kanadı açılabilen mekanizmaya sahip Tower Bridge, Londra’nın görülmesi gereken uğrak noktaları arasında yer alıyor. Ziyaretçilere açılan iç kısımda bulunan sergiyi ziyaret ederek köprünün tarihine dair bilgi edinebilirsiniz.

Kalabalığın Adresi; Piccadilly Meydanı

Piccadilly Meydanı
Piccadilly Meydanı

Londra’da öğrenciyseniz yolunuz mutlaka Piccadilly Meydanı’na düşecektir. Düşmese de siz mutlaka keşfedilecek yerler listenize ekleyin. Şehrin kozmopolit yapısını en yakından görme şansını elde edeceğiniz kalabalık meydandaki Eros heykeli ile çekeceğiniz fotoğraf, öğrencilik anılarınız arasında yerini alsın! Eğlence ve alışverişin ritmini tutan meydanda keyifli bir tur atabilir, Londra’nın büyüleyici havasının tadını çıkarabilirsiniz.

Keyifle Bir Şeyler Atıştırmak için Covent Garden

Covent Garden
Covent Garden

Londra gezilecek yerler listesinin en sevilen noktalarından bir diğeri de Covent Garden. Tiyatronun merkezi sayılacak meydan; içerisinde restoranları, antika parçaların satıldığı sevimli dükkanları, butikleri, sokak sanatçılarını ağırlıyor. Hem sanata dair keyifli aktiviteler yapabilir hem de farklı lezzetleri tatmak için güzel bir zaman yaratabilirsiniz.

Rengarenk Bir Karşılama; Nothing Hill

Hafta sonu, öğrenciliğin keyfini doyasıya çıkarmak istediğinizde cumartesi günleri Nothing Hill, Portobello Road üzerinde kurulan pazara mutlaka uğrayın. Sokağa girdiğinizde sizi rengarenk İngiliz evleri karşılıyor olacak. Hem keyifli bir gezinti ve alışveriş yapabilir hem de bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Londra’nın Rengarenk Köşesi Neal’s Yard

Neal’s Yard
Neal’s Yard

Londra’nın içerisinde küçük saklı bir cennet olan Neal’s Yard, rengarenk atmosferi, çiçekli binaları, tatlı cafeleri ile içinizi açacak bir güzellik sunuyor. Londra’da öğenciliğin tadını Neal’s Yard’da vereceğiniz küçük molalarla çıkarabilirsiniz.

Tarihe Yolculuk British Museum

1753’te kurulan ve tarihi açıdan güçlü bir koleksiyon sunan British Museum, mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir başkası. Londra müze sayısı bakımından oldukça zengin bir şehir yaşamı sunmakta, British Museum, bu müzeler arasında en önemli noktalardan biri.

Göz Alıcı Sanat Eserlerinin Buluşma Noktası; National Gallery

Trafalgar Meydanı’nda bulunan National Gallery, resim sanatına dair en seçkin örneklerin bulunduğu, ziyaretçiler için girişin ücretsiz olduğu Londra’nın sanat durağı. Öğrenciliğinizi keşfederek, öğrenerek ve sanata dair yeni deneyimler elde ederek geçirmek için eşsiz bir fırsat!

Şehrin Merkezinde Huzurlu Bir Mola; Hyde Park

142 hektarlık alana yayılan bir kraliyet parkı olan Hyde Park, şehrin içinde yemyeşil doğasıyla huzur depolayacağınız güzelliğe sahip. Londra’da yağmursuz geçen güneşli havanın tadını çıkarmak, dinlenmek, doğayla baş başa kalmak için rotanızı Hyde Park’a çevirmeyi unutmayın.

Londra’da öğrenciliği keyifle geçirmenizi, kültürel bakımdan yeniliklerle tanışmanızı, farklı tatlar keşfetmenizi, tarihi yapıtlar görmenizi sağlayacak kısaca hem gezip hem öğrenebileceğiniz bir deneyim sizi bekliyor olacak. Gezilecek yerler listesini bir anca uygulamak için yurt dışı eğitimi fırsatlarına şimdi yakından bakın!

Daha Fazla Göster

Gözde Güler Aycan

Pazarlama ve Satış Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu