Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Yurtdışında Üniversite

Yurt Dışında Üniversite Hayalinizi Gerçekleştirecek; Online Eğitim

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve eğitim süreçlerinde de değişikliklerin yaşanmasına yol açan pandemi dönemi, yurt dışı eğitimi planına sahip olan öğrenciler için online eğitim programlarının tercih edilirliğini artırdı. Seyahat kısıtlamalarının yaşanması ve üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi gibi faktörler, öğrencilerin yurt dışında okuma fırsatlarını online eğitimle değerlendirme şansını ortaya çıkardı. Pandemi koşulları nedeniyle eğitim hayallerinizi ertelemeden, dünya çapında bir üniversitede öğrenci olma deneyimini yaşama imkanı sunan online eğitime dair detayları ve avantajları sizler için bu içeriğimizde ele aldık, gelin birlikte göz atalım:

Yurt Dışı Eğitiminde Çevrim İçi Öğrenim Deneyimi

Lisans ya da lisansüstü eğitim planınızı yurt dışında bir üniversitede gerçekleştirmek istiyor ancak 2020 yılının ilk aylarından bu yana tüm dünyada çeşitli kısıtlamalar ve engellerin ortaya çıkmasına neden olan pandemi nedeniyle tereddütler yaşıyorsanız, online eğitim programları ile hayallerinizi şekillendirebilir, çevrim içi öğrenimin sağlayacağı avantajları keşfedebilirsiniz.

Öğrencilerin planlarını ertelemeden eğitimini başarıyla sürdürebilmesi için dünyanın pek çok farklı noktasındaki üniversiteler, kapılarını online eğitim ile yeni öğrencilere açıyor. Sınıf içi eğitimlerde olduğu gibi başvuru sürecinde gerekli olan kriterler online eğitime kabul edilme aşamasında da aynı şekilde gerekli görülüyor. En önemli koşulların başında gelen dil yeterliliği koşulunda; lisans bölümlerine başvurularda IELTS’ten 6.0, TOEFL’den 80, yüksek lisans ve lisans tamamlama için IELTS’ten 6.5, TOEFL’den ise 70 puan istenmektedir.

Maliyet Avantajı ile Zaman ve Mekan Esnekliği Sunan Eğitim Şansı

Yurt dışında üniversite eğitiminde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesinde gerekli olan maliyetler, online eğitim programları ile ortadan kalkarak daha uygun bütçe ile eğitimi tamamlayabilme şansını doğuruyor. Konaklama, sosyal yaşam ve temel ihtiyaçlar gibi gereklilikler için ayrılması gereken bütçeler; online eğitimde öğrenciler için en büyük avantajlardan biri oluyor.

Koronavirüs döneminin risklerine karşı daha güvenli bir eğitim alma imkanı sunan online eğitim, bu hassas dönemde yurt dışında bulunmaya karşı tereddütlere sahip öğrenciler için mekan esnekliği ile büyük bir kolaylık sağlıyor. Lisans ya da yüksek lisans programlarının tamamlanması için öngörülen sürenin değişen şartlara göre uzatılabilmesi gibi zaman esnekliği de online eğitimde öğrencileri bekleyen fırsatlardan bir diğeri olarak öne çıkıyor.

Seyahat Etmek Zorunda Kalmadan Gerçekleştirilebilecek Yurt Dışı Eğitimi

İngiltere üniversitelerinden birinde lisans ya da lisansüstü bir eğitim programına kaydolmak, bu yıl gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerinizden biri ve pandemi nedeniyle bu hedefinizi gerçekleştirmenizde seyahat kısıtlamaları en büyük engeli oluşturuyorsa online eğitim ile zaman kaybetmeden kaydınızı yaptırmak için geleceğe yönelik önemli bir adım atabilirsiniz. Ülkeler arasında uçuşların henüz bilinmeyen bir süre ile durdurulmasına karşılık dünya genelinden uluslararası öğrencilere kapılarını sonuna açan üniversitelerden birinde eğitim alma şansını online programlarla hızlıca yakalayabilirsiniz.

Yurt dışında üniversite programlarını online eğitim ile sürdürmek ve hayallerinizi ertelemek zorunda kalmadan gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçerek okullar ve eğitim detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu