Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Bournemouth University

Genel Bakış

İngiltere’nin güney kıyısında, kendisine adını veren Bournemouth şehrinde bulunan dünya sıralamalarında ilk 50’ye giren, önceki ismi Bournemouth Municipal College olan üniversitedir. Londra’ya 2 saatlik uzaklıkta bulunması nedeniyle, en fazla tercih edilen İngiltere Üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Bournemouth Üniversitesi, 130 değişik ülkeden gelen 1600 uluslararası öğrencisi ile modern ve kozmopolit bir yapıya sahiptir ve ülkenin en ılık iklimine sahip olan kenttir. Bölgedeki sayısız tiyatro, konser salonu ve sinemaların yanı sıra canlı gece hayatı, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da ünlüdür. Bournemouth en iyi öğrenci şehirlerinden biri olarak anılmaktadır. Bunlara ek olarak; Bournemouth İngiltere’nin turizm şehir olarak bilinir. Bu nedenle özellikle Turizm sektöründe çok fazla iş olanakları öğrencilere sağlanır. Oteller, restoranlar, kafeler öğrenciler için en iyi part-time iş olanakları sağlanan yerlerdir. Bazı öğrenciler üniversitenin kampusu içerisinde çalışabilirler.

Kampüste Yaşam

Bournemouth Üniversitesi, yaklaşık 18.000 öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup, en iyi İngiltere Üniversiteleri arasında ilk 4’e kadar yükselmiştir. Üniversite toplam 2 adet kampüsten oluşmaktadır ve yaklaşık 250 program başlığı altında eğitim vermektedir. Araştırma sahasında İngiltere Üniversiteleri arasında önde gelen okullardan biridir. Daima kendini yenileyen ve değişen bir eğitim kurumu olan okul yaşam boyu öğrenme, öğretme, araştırma ve danışmanlık felsefesiyle öğrencilerine en geniş olanaklardan yararlanma fırsatı tanımaktadır.

Okul sadece teorik değil pratik anlamda da büyük artılara sahip olmakla beraber İngiltere’nin önemli kuruluşlarıyla bu alanda iş birliği içerisindedir. Üniversite bünyesinde bulunan kütüphane Society of College, National and University Libraries tarafından ‘en iyi kütüphane’ ödülüne layık görülmüştür. Uzman laboratuvarları, eşsiz tesisleri, eğitim merkezleri ve İngiltere’nin ilk üniversite tabanlı Sony HD televizyon stüdyosu bulunmaktadır. Kütüphaneleri, elektronik baskı ve multimedya kaynaklarına erişim sağlamaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Bournemouth Üniversitesi, İngiltere’de lisans ve yüksek lisans denilince ilk akla gelen okullardan bir tanesidir. Okulun ön plana çıktığı bazı bölümler; iletişim, halkla ilişkiler, gazetecilik, reklam, medya, işleme, turizm ve konaklama, spor ve bilgisayar animasyonudur. Ayrıca, 2008 yılında en iyi Turizm ve Konaklama dalında ödüle layık görülmüştür. Bournemouth University 2011 yılında oldukça prestijli sayılan ve Kraliçe tarafından verilen Queen’s Annivarsary Prize for Higher and Further Education ödülüne layık görülmüştür.

İngiltere Üniversiteleri arasında en kaliteli medya okullarından birini bünyesinde barındırmaktadır. İşini ciddiye alan ve donanımlı akademisyenleri ve yenilikçi yatırımlar ile her yıl en iyi İngiliz Üniversiteleri arasına daha üst sırada yer almaktadır. Medya ve Sinema alanında dünya çapında ün salmış olan bu İngiltere Üniversitesi, National Centre for Computer Animation’ı bünyesinde barındırmaktadır. Bu merkez, animasyon alanında lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok güzide programlara sahiptir. Okul öğrencileri, animasyon konusunda çok başarılı işlere imza atmışlardır. Bunlardan en bilinenleri Shrek ve Happy Feet’tir. Bournemouth Üniversitesi, Medya bölümü diğer okullara ezici bir fark atarak Centre of Vocational Excellence ödülünü almıştır. Bölümün eski öğrencileri, Hollywood’da, Yerçekim, Yıldız Savaşları, Gladyatör ve Yüzüklerin Efendisi gibi birçok ödüllü yapımda çalışmaktadır. Diğer uzmanlık alanları arasında, adli arkeoloji ve olay yeri alanları yer almaktadır.

Konaklama

Bournemouth Üniversitesi eylül döneminde eğitime başlayan tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir.

Üniversitenin 9 yurdunda bazıları stüdyo daireler olmak üzere tamamı özel banyolu odalar bulunmaktadır. Bournemouth’un hemen dışındaki Öğrenci Köyü’nde ise 3-7 odalı evler ve stüdyo daireli apartmanlar mevcuttur.

Dünya Sıralaması

Üniversite 2018 Times Üniversite Rehberinde 79. Sırada, 2019 Guardian Üniversite Rehberinde ise 65. Sırada yer almıştır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO