Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Brunel University

Genel Bakış

Brunel Üniversitesi Londra’nın büyük araştırma üniversitelerinden biri olmakla beraber 1966 yılında adını İngiltere’nin ünlü mühendislerinden Isambard Kingdom Brunel’den almıştır. İsim babasının da mesleği olan mühendislik, Brunel’de en önemli araştırma kaynaklarından biridir. 13.000 öğrenci, 3.000 öğretim görevlisi ve 280 milyon pound’luk araştırma bütçesiyle, Brunel Üniversitesi Londra’da büyük istihdam kaynaklarından ve ekonomik yapılanma enstitülerinden birisidir.

Kampüste Yaşam

Londra’nın Uxbridge bölgesinde yer alan Brunel Üniversitesi şehir merkezine kolay ulaşım hatlarıyla öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul olmaktadır. Londra’da bulunmasına rağmen öğrenciler için bütçe açısından uygun yapısı, konaklama imkanları dahilinde pek çok yabancı öğrenci bu okulda okumayı tercih etmektedir.

Brunel Üniversitesi mimari yapısıyla dünyada pek çok otorite tarafından beğenilmiştir. Stanley Kubrick’in ünlü filmi, “Otomatik Portakal” Brunel Kampüs’ünde çekilmiştir ve ayrıca “Plate Glass University”’lerden biri olan Brunel Üniversitesi, İngiltere mimari yapısına modernizm anlayışı ile yenilikler getirmiştir.

Brunel Üniversitesi’nin kendine ait spor salonu, SPA tesisi, koşu parkuru, tıbbi ve profesyonel eğitim binası, ve rekreasyon alanı bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Brunel Üniversitesi 2019 senesinde QS Rankings raporlarına göre dünyanın en iyi 332. Üniversitesi seçilmiştir. Brunel’de yapılan akademik araştırmaların

Konaklama

Brunel Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre kampüs içi ve kampüs dışı olmak üzere 7 farklı öğrenci binasında alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Brunel Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £81’dan £240’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Brunel Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Ayrıca bir güney sahili üniversitesi olan Brunel Üniversitesi, keyifli bir manzaraya sahiptir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO