Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Cambridge University

Genel Bakış

Cambridge Üniversitesi, İngiltere’nin Cambridge şehrinde 1209 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesi olmasının yanında dünyanın dördüncü en eski İngiltere’nin de en büyük eğitim kurumlarından biridir.

Cambridge Üniversitesi, İngilizce konuşulan ülkeler arasında en eski ikinci üniversitedir ve dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olarak kabul edilmektedir. Cambridge Üniversitesi araştırma yönelimli bir İngiliz üniversiteleri ağı olan Russell Grubu’nun üyesidir. Aynı zamanda önde gelen Avrupa üniversiteleri birliği olan Coimbra Grubu’na; Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği’ne ve Uluslararası Araştırma Üniversiteleri Birliği’nde de bulunmaktadır.

31 kolej, 150’den fazla fakülte, bölüm ve kurumlara sahip Cambridge Üniversitesi toplamda 18,000 öğrenciye sahip ve yaklaşık 120 farklı ülkeden 4000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Dünya Sıralaması

Dünyanın en iyi 5 üniversitesi arasında gösterilen Cambridge Üniversitesi, Times University Guide 2020 sıralamasında 1. , Guardian University Guide 2020 sıralamasında 1. ,QS World University Rankings 2021 sıralamasında 7. ,Times Higher Education World Üniversite Sıralamasında 2020 3. Sırada yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Cambridge, Londra'nın yaklaşık 80 km kuzeyinde Cambridgeshire'da bulunan büyük bir kasabadır. Bu kente 800 yılı aşkın süredir tarihinin bir parçası olan üniversite binaları hakimdir. Cambridge küçük bir şehir olduğu için neredeyse tüm yüksekokul ve departmanlar merkezi konumdadır. Yüksekokulları birbirine bağlayan ulaşım servisi bulunmakla birlikte Cambridge, ülkedeki bisiklet dostu şehirlerden biri olmasıyla da ünlüdür.

Cambridge Üniversitesi’ne ait 100 kütüphane ve 15 milyon kitap bulunuyor ayrıca üniversitesinin 8 sanat, bilim ve müze binaları ve botanik bahçesi de mevcut.

Kampüs hayatı oldukça renkli olan Cambridge Üniversitesi’nde 100’den fazla öğrenci kulübü ve dernek de yer alır. Bunların yanında 80’den fazla branşın yer aldığı spor salonları, öğrencilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır.

Konaklama

Konaklama, her yüksekokul için ayrı sunulur ve çok çeşitlidir. Çoğu yüksekokul, Cambridge çevresinde evler ve apartman dairelerine sahip olmakla birlikte, lisans eğitimini kapsayan üç yıllık dönem boyunca öğrencilere yurt konaklaması sağlanır. Konaklama Servisi özel konaklamaları ayarlamak için de öğrencilere yardımcı olur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO