Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Colorado State University

Genel Bakış

Colorado State Üniversitesi 1870 yılında Colorado Eyaletinin Fort Collins Şehrinde kurulmuş bir devlet araştırma üniversitesidir. Fort Collins şehri, Denver’a bir saatten daha kısa mesafede Rocky Dağları’nın dibinde yer alan orta ölçekli bir şehirdir.

Colorada State Üniversitesi 32 bin’i aşkın öğrencisiyle 65’ten fazla alamda lisans, 55’ten fazla yüksek lisans ve 40 küsür doktora programı ile eğitim programlarını yürütmektedir. Üniversite aynı zamanda 80’i aşkın ülkeden binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından tercih sıralamasında üst sırada bulunan üniversitelerden biridir.

Dünya Sıralaması

Colorado State Üniversitesi yapılan ulusal ve uluslararası sıralamalarda ilk 100 ve 250 içinde bulunmaktadır. US College anda Ranking sıralamasında ulusal sıralamada 67. sırada bulunur.

Öne Çıkan Bölümler

Colorado State Üniversitesi bölüm bazında bakıldığında, Tüm Amerika’da Biyolojide 82., Kimyada 45., Dünya Bilimlerinde 69., Matematikte 76., Fizikte 70., İnşaat Mühendisliğinde 39., Elektrik Mühendisliğinde 66., Makine Mühendisliğinde 67. ve Psikolojide 99. sıralarda yer alır. Bunların yanında Veterinerlik, Tıp, İşletme, İstatistik, Yer Bilimleri ve Bilgisayar Bilimleri programlarında en iyi üniversitelerdendir.

Kampüste Yaşam

Colorado State University ana kampüsünün yanı sıra tarımsal bir kampüs ve bir dağ kampüsü (Pingree Park) de dâhil olmak üzere, yaklaşık 5000 dönüm bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Yılın 300 günü havanın güneşli olduğu ana kampüs yani Fort Collins 506 km uzunluğunda da bisiklet yoluna sahiptir. Colorado State Üniversitesi kampüsü içinde yurtlar ve öğrenci apartmanları dışında polis merkezi, posta ofisi gibi kamu kuruluşları ile sosyal alanlar, tiyatrolar, spor alanları, Canvas Stadı, eğlence ve alışveriş merkezleride bulunmaktadır.

Colorado State University Fort Collins kampüsü geniş ulaşım ağı ile Amerika’nın “sonsuza dek yaşanabilecek kampüsler” oylamasında 3. Sırada seçilmiştir.

Konaklama

Kampus içinde 13 farklı Residence Hall’da yaklaşık 5300 öğrenci yaşamaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO