Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Coventry University

Genel Bakış

Coventry Üniversitesi, İngiltere’nin merkezinde bulunan Londra’ya 1 saat uzaklıktaki Coventry Bölgesi’nde yer almaktadır. 1992 yılında üniversite statüsüne geçen okulun kökleri 1843 yılına kadar dayanmaktadır.

Şu anda Coventry Üniversitesi'nde 130'dan fazla ülkeden 10.000'in üzerinde uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Toplamda ise 26.000 öğrenci eğitimi hayatına bu üniversitede devam etmektedir.

Konaklama

Coventry'de Üniversite'nin kampüse yürüme mesafesindeki yurtlarında, Üniversite'nin evlerinde ve özel mülklerde çeşitli öğrenci konaklama imkânları bulunmaktadır.

Kampüste Yaşam

Coventry, 2017'de Sodexo tarafından Birleşik Krallık'taki en mutlu 3. üniversite şehri seçilmiştir ve birçok mezun, lisansüstü yeterlilikleri için burada kalmayı tercih etmiştir. Coventry, öğrencilere hem harika bir şehir deneyiminin hem de gelişen bir topluluğa sahip bir kampüsün faydalarını sunar.

Coventry, dünyadaki en iyi 39. öğrenci şehridir ve şehir merkezinde kampüsü olan az sayıdaki İngiliz üniversitesinden biridir; yani öğrenciler alışveriş, kültür ve eğlenceden asla uzak kalmazlar.

Üniversite Londra’nın finans bölgesinin tam kalbinde bir kampüse de sahiptir ve öğrenciler Başkent'te eğitim almayı tercih ettikleri takdirde, İşletme, Finans ve Moda alanında çeşitli eğitimleri burada alabilmektedirler.

Dünya Sıralaması

Coventry University eğitim konusunda son derece iyi bir ününe sahiptir. Kısa bir süre önce, Birleşik Krallık hükümeti tarafından belirlenen bir standart olan Öğretimde Mükemmellik Çerçevesinde (TEF) altın derece kazanmış ve 2018 QS Stars tarafından öğretimde mükemmellik için beş yıldızla ödüllendirilmiştir.

Diğer değerlendirmelerde ise Coventry, 2019 Guardian Üniversite Rehberi'nde İngiltere'de 13. sırada yer almaktadır ve 2018 Complete Üniversite Rehberi'nde İngiltere’nin En İyi Yeni Üniversitesi seçilmiştir. Mezunlarının ise

Burs ve Başvuru Şartları

Coventry University, uluslararası öğrencilere de çok sayıda yeni burs sunmaktadır. Yurtdışında eğitim almanın finansal zorluklarını anlayan üniversite, 5.000 GBP'ye kadar ve farklı kriterlerini kapsayan yüzlerce farklı burs sunar. Bunlar arasında belirli ülkelerden veya bölgelerden gelen öğrenciler için özel tekliflerin yanı sıra belirli yeteneklere sahip üstün başarılı adaylar için ödüller de bulunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO