Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
De Montfort University

Genel Bakış

De Montfort University, 141 yıllık geçmişiyle öğrencilerine kaliteli eğitim ve araştırma olanakları sunan üniversitelerden biridir. İngiltere’nin en eski şehirlerinden biri olan Leicester kentinde bulunan De Montfort University, 1870 yılında Leicester School of Art olarak kurulduysa da 1969 yılında teknik okul haline gelmiştir ve 1992 yılında üniversite statüsü kazanarak De Montfort University adıyla anılmaya başlanmıştır. Toplamda 16.000 civarı öğrencisi olan okul nüfusunun ’u uluslararası öğrencidir.

Dünya Sıralaması

De Montfort Üniversitesi dünyaca kabul görmüş üniversite sıralama rehberlerinde de kendine yer bulmuştur. University Guide 2017’de 67. Sırada bulunan okul, Guardian University Guide 2017’de ise 61. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

De Montfort University, İngiltere’de sanat ve tasarımın önde gelen üniversitelerinden biridir. Öğrencilere 20’den fazla farklı konu alanları, mükemmel stüdyolar ve atölyeler ve yüksek kalitede eğitim sunulmaktadır. De Montfort öğrencileri ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda yüksek profilli yarışma ve ödül kazanmaktadırlar ve Londra’daki Graduate Fashion Week ve New Designers in London gibi İngiltere’nin önde gelen mekanlarında tasarım çalışmalarını sergileme fırsatına sahiptirler.

De Montfort University, 13 National Teaching Fellows’a sahiptir. Üniversite, dünyada sadece bir kaç kurumda daha öğretilen kontür modası ve ayakkabı tasarımı gibi bölümlerdeki yenilikçi eğitimi ve araştırmasıyla tanınmaktadır.

Kampüste Yaşam

İngiltere’nin kalbinde ve Büyük Britanya’nın en büyük onuncu şehri olan Leicester, Londra’dan trenle bir saat uzaklıktadır. Çok kültürlülüğün ve hoşgörünün hakim olduğu şehir İngiltere deneyimini en iyi şekilde yaşamak isteyen yabancı öğrenciler için mükemmel bir yerdir. Ana kampüs, tasarımcı butikleri, sinema, restoran ve kültürel bölgeleriyle dolu şehir merkezine beş dakika yürüyüş mesafesindedir.

Kampüsün merkezi, Sanat, Tasarım ve Beşeri Bilimler Fakültesi için etkileyici bir merkez olmakla birlikte DMU’nun Birleşik Krallık’ta yaratıcı yüksek eğitimin en önde gelen tedarikçilerinden biri olmasını sağlayan sektör lideri eğitim tesislerine de sahiptir. Londra 2012 Olimpic su spor merkezini tasarlayan mimarlar tarafından tasarlanmış 8.5 milyon sterlinlik bir eğlence merkezi de geçtiğimiz yıl kapılarını açmıştır.

Konaklama

DMU talep eden tüm yeni İngiliz ve yabancı öğrencilerine üniversite kaynaklı konaklama sağlamaktadır. Hepsi şehir kampüsünün içinde ya da yürüme mesafesinde bulunan 10 modern yurtta yaklaşık 300 üniversite destekli en-suite oda ya da ortak daireler bulunmaktadır.

Leicester’daki öğrenciler için en iyi seçenek üniversite yurtlarıdır çünkü en kolay ulaşılabilir seçenektir ve neredeyse tüm öğrenciler için bir oda bulunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO