Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Delft Technology University

Delft Technology University

Genel Bakış

Delft Teknoloji Üniversitesi, Kraliyet Akademisi’ne mühendis ve memur yetiştirilme amacıyla 1842 yılında Hollanda Kralı II. Willem tarafından kurulmuştur. Daha sonrasında 1986 yılında okula üniversite statüsü almıştır.

Amsterdam’ın 1 saat güneyinde bulunan Delft Şehrinde yer alan okul Hollanda’nın en büyük ve en eski teknik üniversitesidir. Okul aynı zamanda Avrupa’nın en iyi teknik üniversitelerinin bir araya gelerek oluşturduğu IDEA LEAGUE üyesidir.

Toplam 8 fakültede fen, tasarım, mühendislik ve diğer pek çok alanda çeşitli programlar sunan üniversitenin 16.500 lisans ve yüksek lisans öğrencisinin yanında 4.700 de eğitim görevlisi bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

QS World University Rankings 2020 sonuçlarına göre çok güçlü bir rekabetin olduğu dünya üniversiteleri arasında 50’nci sırada yer alan Delft Teknoloji Üniversitesi, Avrupa üniversiteleri arasında 12’nci, Hollanda üniversiteleri arasında ise 1’inci sırada yer alarak uluslararası alanda oldukça sağlam bir konum elde etmiştir. Bunların dışında 2018 yılı Times Higher Education World University Rankings’de 63. , QS World Rankings’de de 54. sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Okul, konulara göre yapılan sıralamada ise dünya üniversiteleri arasında mimarlıkta 3. , inşaat ve makine mühendisliklerinde 4. , kimya mühendisliğinde 10’uncu, malzeme bilimlerinde 15. , çevre çalışmalarında 16. , mühendislik ve teknolojide 17. , maden mühendisliğinde. , elektrik ve elektronik mühendisliğinde 24. sırada yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

ko160 hektarlık bir alana yayılan kampüsü öğrenciler, bilim adamları, ziyaretçiler, üniversitesi çalışanları ve kampüsteki şirketler olmak üzere yaklaşık 27.000 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kampüs kapsamlı bisiklet ve yaya yolu ağı ile donatılmıştır. Delft kampüsü yeşil park niteliğindedir. Kampüs içerisindeki tabelalar ve haritalar ile binalara, restoranlara, etkinliklere kolayca ulaşılmaktadır.

Konaklama

Delft’in yurdu bulunmamaktadır. Bu yüzden uygun fiyatlı öğrenci konaklama sıkıntısı yaşandığı için okul bu konuda öğrencilere okula başlamadan konaklama yeri bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO