Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Dublin City University

Dublin City University

GENEL BAKIŞ

1975 yılında Ulusal Yüksek Eğitim Enstitüsü olarak kurulan okul 1989 yılında üniversite statüsü kazanarak Dublin City University adını almıştır. Üniversite adını da aldığı İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunur.

Güçlü bir araştırma üniversitesi olan Dublin City University, İrlanda’da araştırma geliri en yüksek olan üniversitedir. Toplam 5 kampüste 17.000 öğrenciye 440 akademisyenle birlikte eğitim vermekte olan Dublin City University, bu öğrencilere DCU Business School, Mühendislik, Beşerî ve Sosyal Bilimler gibi 5 ana fakültede 100’ün üzerinde program sunmaktadır.

DÜNYA SIRALAMASI

DCU, İrlanda’nın en yeni üniversitelerinden biri olmasına rağmen 2004-2005 sezonunda The Sunday Times tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiş ve bu başarısını 2010-2011 döneminde tekrarlamıştır.

Bunların yanında dünyaca kabul gören değerlendirmeler olan QS World Rankings’de 391. ,Times Higher Education’da ise 401. Sırada yer alır.

ÖNE ÇIKAN BÖLÜMLER

Dublin City University, İletişim, Hukuk ve Bioteknoloji proglarımda oldukça iddialı bir üniversitedir.

KAMPÜS YAŞAMI

Dublin’ in kuzeyinde yer alan Glasnevin bölgesinde yaklaşık yetmiş beş dönümlük bir arazi içerisine konuçlanmış kampüsünde öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yer verilmiştir. Yurtlar, spor salonları, olimpik havuz, kütüphaneler, oditoryum, dil okulu gibi tüm temel ihtiyaçları barındırmaktadır.

Kendi radyo kanalı bulunan okul aynı zamanda Müzik, Medya, Politika, Televizyon ve Yayınevi topluluklarına da önem vermekte ve öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

Ayrıca 2005 yılında spor kompleksi kuran okulun voleybol, badminton, basketbol ve tenis kortları, futbol ve rugby sahaları bulunmasıyla beraber fitnesstan tırmanma duvarına kadar birçok sporu desteklemektedir.

Üniversite aynı zamanda 2015 yılında 50 milyon euroluk yatırım yaparak kampüsüne yeni bir kütüphane daha eklemiştir. 2002 de yapılmış olan eski kütüphanesi ise Kütüphane Dizayn Ödülü’nü almıştır.

KONAKLAMA

Kampüste yaşamak isteyen uluslararası lisans öğrencileri, özel bir yatak odası ve ortak yaşam ve mutfak alanlarının bulunduğu öğrenci yurtlarında kalabilirler. Tamamı mobilyalı odalar Wi-Fi erişimine sahiptir. En suite (banyolu) oda seçenekleri mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO