Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Durham University

Genel Bakış

Kuzeydoğu İngiltere’nin en önemli okullarından biri olan Durham University 1832’de kurulmuştur. Durham Üniversitesi İngiltere’nin en eski 3. Okulu olarak bilinmektedir ve İngiltere’de paralı eğitimin verildiği ilk kurumlardan biri olarak anılmaktadır. Durham Üniversitesi ayrıca eğitim binası olarak kullandığı Durham Kalesi ile de UNESCO Dünya Mirasları Sitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu site tarihi Cosin Kütüphanesini de içermektedir.

Öne Çıkan Bölümler

Durham Üniversitesi Russell Group Araştırma Grubuna bağlı işleyiş göstermektedir. Yaklaşık olarak 19.000 öğrenci kapasitesi bulunan Durham Üniversitesi özellikle hukuk, politika ve felsefe bölümleri İngiltere’de ciddi bir saygınlık kazanmıştır.

Kampüste Yaşam

Durham Üniversitesi mezunları kendilerine Latince Durham’lı anlamına gelen Dunelmensis lakabını takmaktadırlar ve bu durum İngiltere’de, özellikle akademide, saygınlık belirtisi olmaktadır. Durham Şehri doğası, yeşil çevresi, Wear Nehri ile tam bir Kuzey harikasıdır. Eski zamanlardan kalma çeşitli mimari yapıları ve bahçeleri ile Durham senelerdir pek çok turistin de ilgisini çekmektedir. Şehrin aynı zamanda öğrenci dostu yapısı ve bütçe olarak uygun olması da pek çok uluslararası öğrenci tarafından seçilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Mezunlar

Durham Üniversitesi’nin İngiltere hükümetine sağladığı yetişmiş politikacı ve hukukçu sayısı haylice fazladır. Bunlardan en önemlileri Sir Richard Dannatt, Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, Koloniler Ülke Sekreteri Henry Holland gibi isimlerdir.

Konaklama

Durham Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 16 farklı konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Ayrıca öğrenciler yemek planı seçimi yapabilmektedirler. Durham Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık 70£’dan 210£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde Durham Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO