Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Eindhoven University of Technology

Eindhoven University of Technology

Genel Bakış

Eindhoven University of Technology, kampüsü Hollanda’nın Eindhoven kentinde bulunan bir teknoloji üniversitesidir  ve 1956 yılında Hollanda Hükümeti tarafından kurulmuştur.

Kurum, öğrencilerine mühendislik bilimi, teknoloji alanlarında akademik eğitim imkanları sunar. Bunun yanında fen ve diğer alanlardaki en üst kalite öğretmenlerine özel bir eğitim de verir. Oldukça kaliteli araştırmalar yürüten Üniversite teknik bilimlerin gelişimine ve teknolojik inovasyonların büyümesine katkıda bulunur.

Üniversitenin çoğunluğu uluslararası olmak üzere toplamda 11.000 öğrencisi vardır.

Dünya Sıralaması

Eindhoven University of Technology tüm eğitim dünyasınca kabul gören QS World Rankings sıralamasında 104. ,Times Higher Education sıralamasında ise 141. Sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite, biyomedikal, elektrik, endüstri, kimya, makine ve bilgisayar mühendisliği ile uygulamalı fizik ve matematik gibi alanlarda Avrupa’nın en kaliteli eğitim sunan okullarından birisidir. Elsevier’ın “Best Studies 2018” çalışmasına göre, Eindhoven’da Mühendislik ve Teknoloji Çalışmaları dallarında okuyan öğrenciler, Hollanda’nın bu dallarda öğrenim gören en iyi öğrencileri seçilmiştir.

Kampüste Yaşam

Üniversite, yüksek teknolojili bir endüstriyel sitenin içinde bulunmaktadır. Öğrencilere, okulda aktif olabilecekleri, spor ve sanat gibi çok sayıda imkan sağlanmaktadır. Bu durum onların örgütsel ve girişimcilik becerilerini sergilemekte ve sosyal olarak iş birliği yeteneklerini geliştirmektedir. Üniversitede sıklıkla öğrenciler için etkinlikler yapılmakta ve öğrenciler tarafından organizasyonlar düzenlenmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO