Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Erasmus University

Genel Bakış

Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’daki Erasmus Üniversitesi 1913 yılında Ticaret okulu olarak kurulmuştur. Daha sonra sırasıyla Ekonomi ve Tıp alanlarında da fakülteler açan üniversite 1973 yılında Erasmus Üniversitesi adını almıştır. 5.500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye kapılarını açan Erasmus Üniversitesinde derslerin yarısından fazlası İngilizce verilmektedir. Geniş yelpazede sunulan lisans programlarının yanında, öğrencilerin iktisat/felsefe, ekonometri/iktisat vb. alanlarda çift anadal yapma şansları vardır. Üniversitenin toplamda ise 28.000 öğrencisi vardır.

Dünya Sıralaması

Times Higher Education 2019’a göre 70. Sırada yer alan Erasmus Rotterdam Üniversitesi QS Ranking’de de 179. Sırada bulunmaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite, İşletme, tıp ve sağlık bilimleri alanlarında çeşitli programlar sunar. Özellikle Ekonomi ve İşletme alanlarında kendini geliştirmiş olan Erasmus Üniversitesi bu alanlarda dünyanın sayılı üniversitelerinin içerisindedir. Hatta Times Higher Education World University 2017 yılı sıralamasına göre “ İşletme ve Ekonomi” dalında Dünyanın en iyi 17. Üniversitesi seçilmiştir.

Kampüste Yaşam

Erasmus University’nin Rotterdam'ın merkezinde bulunan Woudestein kampüsüne, şehir merkezine 15 dakikalık bisiklet yolculuğu ile ulaşılmaktadır. Mini bir şehir gibi, öğrencilerin ihtiyacı olan sanat kütüphanesinden tiyatroya, market, fitness merkezine kadar her şey kampüs içinde yer almaktadır. Ayrıca öğrencilerin seçebileceği birçok sosyal, spor, çalışma, siyasi ve kültürel kulüp de mevcuttur.

Konaklama

Erasmus Üniversitesi konaklama opsiyonlarının 25% i yeni gelen yabancı öğrencilere ayrılmıştır. Üniversitenin kendi yurtları yoktur ama öğrencilerine konaklama konusunda yardımcı olur. Amsterdam’a göre maliyetlerin daha düşük olduğu Rotterdam’da konaklama ortalama €500-€600 arasındadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO