Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
George Mason University

Genel Bakış

George Mason University, 1972 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. ABD’nin başkenti Washington DC’nin birkaç dakika dışında Virginia, Fairfax’ta bulunmaktadır. Northern Virginia'nın merkezinde yer almaktadır.

George Mason, 200’den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programına kayıtlı 33.000’den fazla öğrencisiyle Virginia’nın en büyük devlet araştırma üniversitesidir. Öğrenciler, Mason kampüsünde eğitim alırken, 50 eyaletten gelen Amerikan ve 125 farklı ülkeden uluslararası öğrencilerle dostluklar geliştirir, akademik, sosyal ve kültürel kaynakların tümüne erişim imkanına sahiptirler.

Dünya Sıralaması

Geroge Mason University 50 yaşın altındaki en iyi 100 dünya üniversitesi arasında 57. sırada yer almaktadır. (Times Higher Education,2013) Bunun yanında ABD’deki En İyi 78. Üniversite ve Dünya Genelinde 176. En İyi Üniversite seçilmiştir. (Academic Ranking Worldwide Universities, 2013)

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin en popüler lisans bölümleri arasında, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Siyaset Bilimleri, Küresel Çalışmalar, Biyoloji Bilimleri, Edebiyat ve Psikoloji başta gelmektedir.

Kampüste Yaşam

Öğrenci konutları ve yemek seçeneklerinin dahil olduğu sayısız hizmete ve kaynaklara ev sahipliği yapan Mason Global Center'da eğitim verilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda kütüphaneler ve spor salonları gibi kampüste bulunan tesislerden de faydalanabilirler.

Konaklama

Kampüs içinde bulunan farklı konaklama opsiyonlarından öğrenciler diledikleri gibi yararlanmaktadırlar. Kampüste yaşayan yabancı öğrencilerin çoğu Mason Global Center veya Whitetop Hall'da kalmaktadır. Öğrenci yurtları kampüs tesislerine yakındır ve hepsinde birçok destek hizmeti bulunmaktadır. Yurt personeli 7/24 mevcuttur. Öğrenci konaklama imkanlarına sosyal mekanlar, oda içi banyolar, derslikler ve meditasyon alanları dahildir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO