Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Glascow Caledonian University

Glascow Caledonian University

Genel Bakış

Kökleri 1875 yılına dayanan Glascow Caledonian Üniversitesi, 1993 yılında üniversite statüsüne geçmiştir. Üniversitenin toplamda 16.000 öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin ’si 100’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir. İskoçya’nın Glasgow şehrinde bulunan Glasgow Caledonian University, Avrupa’nın kültürel ve yaşam olarak en canlı şehirlerinden birinde bulunduğu için öğrencilerine keyifli bir öğretim hayatı da sunar.

Dünya Sıralaması

Üniversite, 2017 yılında The Times University Guide tarafından 99. Sırada, 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından ise yine 99. Sırada gösterilmiştir. Glasgow Caledonian Üniversitesi düzenli olarak İngiltere'nin en iyi 10 modern üniversitesinden biri olarak seçilmiştir. 2013'te üniversite uluslararası öğrenci memnuniyeti açısından İngiltere'de 2. sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Mühendislik, Moda, Uluslararası Ticaret, Bilgisayar Bilimleri ve İnşaat alanlarında öne çıkan Glasgow Caledonian Üniversitesi’nin İnşaat bölümü 2019 The Times ve The Sunday Times Good Universities Guide’a göre 20. sırada yer almıştır. Ayrıca İskoçya’daki en büyük Sağlık ve Fen Bilimleri Okullarından birine sahip olan üniversitenin Optometri bölümü İngiltere’deki üniversiteler sırlamasında 2020 Complete University Guide’a göre 3. Sağlık Teknolojileri bölümü 2020 The Complete University Guide’a göre 6. ve Fizyoterapi bölümü de 2019 The Times ve The Sunday Times Good Universities Guide’a göre 11. sırada yer almıştır.

Kampüste Yaşam

Şehir Kampüsü, çeşitli konferans salonları, seminer odaları ve laboratuvarları içerir. Üniversitede ayrıca öğrencilerin gerçekçi bir ortamda becerilerini geliştirebilmeleri için bir “sanal hastane” vardır. Glasgow Caledonian University, İskoçya’da bu tesise sahip olan tek üniversitedir. Ders çalışma ve sosyal imkânları da göz ardı etmeyen Glasgow Caledonian University’de öğrencilerin sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği olanakları da sunmaktadır. Arc adındaki spor merkezi ise öğrencilerin spor faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için bulunmaz bir tesis.

Konaklama

Üniversite konaklama merkezi öğrencilere, farklı sayılarda kalınabilecek ortak daire imkanları sunmaktadır. Yurtlarda toplam 660 oda mevcuttur ve tüm uluslararası öğrencilere ilk yıllarında konaklama garantisi verilmektedir. Öğrencilerin tercihine göre özel süit oda, tek kişilik ve ikiz odalar da mevcuttur. Spor salonu, sağlık ve spor merkezi, çeşitli kafe ve kampüs dükkanlarının tamamı yakındır ve şehir merkezi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO