Goldsmiths Londra Üniversitesi

Dünyada İlk 100'de

1500+ Bölüm

Uluslarası Üstünlük

Burs İmkanı

Neden Goldsmiths Üniversitesi?

Goldsmiths Üniversitesi, University of London grubunda yer alan, yaratıcı ve eleştirel düşünceye büyük önem veren prestijli bir eğitim kurumudur. Londra’nın canlı ve kültürel açıdan zengin olan New Cross bölgesinde yer alan üniversite, sanat, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve dijital inovasyonu bir araya getiren geniş bir yelpazede eğitim sunar. Goldsmiths Üniversitesi’nin tarihi binaları modern tesisleri ile birleşerek öğrenciler için ilham verici bir öğrenme ortamı oluşturmaktadır. Sanat galerileri, tiyatro salonları ve performans alanaları gibi yaratıcı alanlar, öğrencilerin projelerini sergileme ve sanatsal bakışlarını geliştirmeleri için çeşitli olanaklar sağlar. Özellikle medya, iletişim, ve kültürel çalışmalar alanlarındaki araştırmaları ile öne çıkan Goldsmiths University of London, öğrencilere alanlarında derinlemesine bilgi edinme ve yenilikçi projeler geliştirme fırsatı ile öne çıkmaktadır.

Goldsmiths University of London’ın vizyonu, yaratıcı düşünceyi, eleştirel sorgulamayı ve toplumsal sorumluluğu teşvik eder. Öğrencilere ve akademik kadrosuna topluma faydalı özgün fikirler üretme fırsatı sunarak, yenilikçi ve öncü araştırmalar ile dünya çapında tanınan bir eğitim kurumu olarak öne çıkar. Goldsmiths Üniversitesi, çeşitliliğe saygı, kapsayıcılık, özgür düşünce, akademik mükemmeliyet ve topluma katkı sağlama değerlerini temel alarak, öğrencilerini ve akademik kadrosunu kültürel ve entelektüel zenginlikleri kucaklayan bir toplulukta büyümeye teşvik eder. Hem sosyal hem de kültürel olanakları doğrultusunda öğrenciler için zengin bir deneyim sunan Goldsmiths, Londra’nın merkezine kısa bir tren yolculuğu mesafesinde bulunmakta olup öğrencilerin şehirdeki kültürel, sanatsal ve profesyonel fırsatlara kolaylıkla erişimine imkan sağlar. 

Goldsmiths Üniversitesi Sıralamaları

Goldsmiths University of London, 1500’ün üzerinde üniversitenin yer aldığı QS World University Rankings 2024 sıralamalarında, 11 farklı alanda dünyada ilk 100’de konumlanmıştır. Dünya standartlarında öncü konumda olduğu bu alanlar İletişim ve Medya Çalışmaları, Sanat Tarihi, Sanat ve Tasarım, Sahne Sanatları, Antropoloji, Sosyoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Kalkınma Çalışmaları, Psikoloji, Eğitim, Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri’dir. 

Goldsmiths Üniversitesi, QS World University Ranking 2024 sıralamalarında dünya çapında 593. sırada, Times University Guide 2024 sıralamalarında ise 96. sırada yer almaktadır. Goldsmiths Üniversitesi’nin yürüttüğü araştırmalar ise, 2021 yılında açıklanan son Research Excellence Framework (REF) değerlendirmelerinde %79 oranında “dünya-öncüsü” ve “uluslarası üstünlük” ünvanlarına layık görülmüştür. 

Goldsmiths Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Goldsmiths University of London’ın kampüsü, Londra’nın dinamik ve kültürel açıdan zengin bir bölgesi olan New Cross’ta yer alır. Kampüs, tarihi ve modern mimarinin harmanlandığı bir ortamda öğrencilere ilham verici bir eğitim deneyimi sunar. Goldsmiths’in tarihi binaları, geniş yeşil alanları ve modern tesisleri, öğrencilerin hem akademik hem de sosyal yaşamlarını zenginleştirmek üzere tasarlanmıştır. Kampüs içerisindeki sanat galerileri, performans alanları ve tiyatro salonları, yaratıcı projelerin sergilenmesi ve sanatsal etkinliklerin düzenlenmesi için ideal mekanlardır. Kampüste yer alan Goldsmiths Centre for Contemporary Art, sanat ve tasarım öğrencileri için ilham verici bir ortam sunmakla beraber düzenli olarak sergiler ve etkinlikler düzenlemektedir.

Goldsmiths Üniversitesi kampüsü, öğrencilere kapsamlı akademik ve araştırma olanakları da sunmaktadır. Goldsmiths’in kütüphanesi ise, geniş kaynak koleksiyonu ve modern çalışma alanları ile öğrencilere destek olurken, çeşitli araştırma merkezleri ve laboratuvarlar ile öğrencilerin yenilikçi projeler üzerinde çalışmalarına olanak tanır. Kütüphane, hem basılı hem de dijital kaynaklara erişim imkanı sağlarken, öğrenciler aynı zamanda sessiz çalışma alanları, grup çalışma odaları ve multimedya ekipmanlarına da kolaylıkla erişebilirler. Bunların yanı sıra, öğrenciler kampüsteki kafeler, restoranlar ve ortak alanlarda sosyalleşme ve dinlenme fırsatına sahiptirler. Kampüste bulunan spor alanları ve çok amaçlı spor sahaları ise, öğrencilerin fiziksel aktivitelerini ve spor ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Goldsmiths University of London, öğrencilere hem sosyal hem de akademik açıdan kapsamlı ve destekleyici bir kampüs ortamı sunarak, kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunur. Londra’nın merkezine yakın konumda yer alması öğrencilere şehrin sunduğu kültürel ve profesyonel fırsatlara da kolay erişim imkanı sağlamaktadır.

Goldsmiths Üniversitesi Ünlü Mezunları

Goldsmiths Üniversitesi, özellike sanat alanında bugüne dek dünya çapında tanınan pek çok ünlü isim yetiştirmiştir. Young British Artsists grubunun en önemli sanatçılarından olan İngiliz sanatçı Damien Hirst, Placebo grubunun vokalisti ve gitaristi olan Brian Molko, ressam Gary Hume, ve romantik punk akımı tasarımları ile dünyaca ünlü moda tasarımcısı Vivienne Westwood, dünya çapında tanınmış Goldsmiths University of London mezunları arasındadır.

Goldsmiths Üniversitesi

Damien Hirst

Damien Steven Hirst, İngiliz sanatçı ve sanat koleksiyoncusu. 1990'lı yıllarda İngiltere'deki sanat ortamına hakim olan Genç İngiliz Sanatçılardan biridir. 2020 Sunday Times Zengin Listesi'nde servetinin 384 milyon ABD doları olduğu tahmin edilen kendisinin, Birleşik Krallık'ın yaşayan en zengin sanatçısı olduğu bildiriliyor.

Biyografi Sayfası
Goldsmiths Üniversitesi

Brian Molko

Brian Molko, Placebo grubunun baş vokalisti, gitaristi ve söz yazarı olan İngiliz-Amerikalı bir müzisyen. Özellikle nazal vokalleri, kadınsı/çift cinsiyetli görünümü ve agresif gitar stili ve akortlarıyla tanınıyor.

Biyografi Sayfası
Goldsmiths Üniversitesi

Gary Hume

Gary Stewart Hume RA, İngiliz bir sanatçıdır. Hume'un çalışması, 1990'ların başında öne çıkan YBA ile güçlü bir şekilde özdeşleşiyor. Hume Londra'da ve Accord, New York'ta yaşıyor ve çalışıyor.

Biyografi Sayfası

Goldsmiths Üniversitesi Kabul ve Başvuru Şartları

İngiltere’de lisans eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise 1 yıl sürmektedir. Öğrenci vizesi dahilinde öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Diploma

Var ise Türk Lise Diploması. Eğer varsa International Baccalaureate (IB) veya A-Level Diploması (eğer yoksa EDUKAS danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz)

İngilizce

İngilizce Yeterlilik Belgesi (Uluslararası geçerliliği olan IELTS UKVI, TOEFL sınavlarından yeterli puana sahip olmak gerekir)

Pasaport

Pasaport

Transkript

Transkript (Transktriptler İngilizce olmalıdır, EDUKAS ekibi ücretsiz çeviri hizmeti sunmaktadır)

Cv

Cv

Niyet Mektubu & Referans Mektubu

--

Goldsmiths Üniversitesi Dönem Başlangıç Tarihleri ve Program Süreleri

Goldsmiths University of London International Foundation Certificate Pathways (IFC)

Program süresi 1 akademik senedir ve Foundation yılı başlangıçları Eylül ayında gerçekleşir.  İngilizce seviyenizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir üniversite hazırlık programıdır, lisans eğitimine geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Eğer lisans eğitimine direkt geçiş için kabul şartlarını sağlayamadı iseniz, Goldsmith University of London’ın sunduğu International Foundation Certificate programında başarılı olduğunuz takdirde bir sonraki sene garanti olarak lisans programınızın ilk senesine başlangıç yapma fırsatına sahip olursunuz. 

Goldsmiths University of London International Foundation Certificate Pathways
2024/2025
International Foundation Certificate in Arts & Humanities
£16,820
International Foundation Certificate in Media, Culture & Society
£16,820
International Foundation Certificate in Social Sciences
£16,820
International Foundation Certificate in Design
£17,830
International Foundation Certificate in Music
£17,830
International Foundation Certificate in Computing
£16,820
International Foundation in Certificate Electronic Music, Computing & Technology
To be confirmed

Goldsmiths University of London Integrated Degree

Program süresi en az 4 akademik senedir ve program başlangıçları Eylül ayında gerçekleşir.  

Seçtiğiniz lisans programının temelini oluşturmak ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir senelik üniversite hazırlık programı ve en az üç senelik bir lisans programı içerir.

Eğer lisans eğitimine direkt geçiş için kabul şartlarını sağlayamadı iseniz, Goldsmith University of London’ın sunduğu Integrated Foundation programının ilk senesinde başarılı olduğunuz takdirde bir sonraki sene direkt olarak lisans programınızın ilk senesine başlangıç yapma fırsatına sahip olursunuz.

Goldsmiths University of London Integrated Degrees
2024/2025
Integrated Degree in Anthropology
£20,160
Integrated Degree in Electronic Music, Computing & Technology
£20,160
Integrated Degree in English
To be confirmed
Integrated Degree in History
To be confirmed
Integrated Degree in Media & Communications
£20,840
Integrated Degree in Music
To be confirmed
Integrated Degree in Politics with International Relations
£20,840
Integrated Degree in Psychology
To be confirmed
Integrated Degree in Sociology
To be confirmed

Goldsmiths University of London Lisans Programları

Program süresi en az 6 dönem, senede 2 dönemdir. Lisans programları çoğunlukla Eylül ayında başlar.

Goldsmiths University of London Pre-Masters

Program süresi 1 akademik senedir ve Pre-Masters programları Eylül ayında başlar. İngilizcenizi ve akademik altyapınızı geliştirmek üzere tasarlanmış olan Pre-Masters programları, lisans eğitimini tamamlamış ve Goldsmiths Üniversitesi’nde bulunan çeşitli yüksek lisans programlarından birine katılmak isteyen uluslararası öğrencilere yönelik bir hazırlık programıdır.

Goldsmiths University of London Pre-Masters Pathways
2024/2025
Graduate Diploma in Media, Culture & Social Sciences
£16,820
Graduate Diploma in Music
£17,830
Graduate Diploma in Art
£27,800
Graduate Diploma in Contemporary Art History
£27,800

Goldsmiths University of London Yüksek Lisans Programları

Program süresi en az 1 akademik senedir ve en az 3 dönemden oluşur. Yüksek lisans programları çoğunlukla Eylül ayında başlar.

Goldsmiths University of London Pre-Sessional English Courses

Başvurduğunuz bölümden kabul aldıktan sonra, İngilizce seviyenize bağlı olarak 6, 9 veya 12 haftalık Pre-Sessional English kurslarına katılabilirsiniz. Bu kurslar akademik İngilizce’nizi geliştirmek için tasarlanmıştır ve başlangıç tarihleri katıldığınız programın süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Presessional English Courses
Başlangıç Tarihi
2024/2025
6-week course
22 Temmuz 2024
£4,870
9-week course
1 Temmuz 2024
£4,050
12-week course
10 Haziran 2024
£2,970

EDUKAS

"İngiltere'deki Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirmenize Yardımcı Oluyoruz."

01

Üniversite Araştırması

Doğru Üniversiteyi Bulmak İçin Rehberiniz. Size en uygun üniversiteyi keşfetmek ve eğitim hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız

02

Belge Hazırlama Desteği

İngiltere eğitimi için gerekli olan başvuru belgelerinizi profesyonel rehberlikle hazırlayın. Size gereken adımları atmanıza yardımcı oluyoruz

03

Başvuru ve Kabul Süreci

İngiltere’de eğitim almak için gereken tüm adımları doğru bir şekilde atmanıza yardımcı oluyoruz. Başvurunuzdan kabul mektubunuza kadar sizinle adım adım ilerliyoruz

04

Konaklama Ayarlanması

İngiltere’de öğrenim görürken konaklamanızı rahatlıkla sağlamak için yanınızdayız. Size en uygun konaklama seçeneklerini organize etmek için buradayız

05

Vize Desteği

İngiltere’de eğitim almanız için gereken vize işlemlerinde size profesyonel rehberlik sunuyor ve sorunsuz bir başvuru sürecine yardımcı oluyoruz

Goldsmiths Üniversitesi Bursları

Goldsmiths International Undergraduate Scholarships

Eğitim Seviyesi: Lisans

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024 & 15 Mayıs 2024

Lisans seviyesindeki programlara başvuran uluslararası öğrenciler için tasarlanmış, £2,000 veya £5,000 değerinde sunulan burs imkanı.

 

Goldsmiths International Postgraduate Scholarships

Eğitim Seviyesi: Yüksek Lisans

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2024 & 15 Mayıs 2024

Yüksek lisans seviyesindeki programlara başvuran uluslararası öğrenciler için tasarlanmış, £2,000 veya £4,000 değerinde sunulan burs imkanı.

 

GREAT Scholarships 2024

Eğitim Seviyesi: Yüksek Lisans

Son Başvuru Tarihi: 13 Mayıs 2024

Yüksek lisans seviyesindeki programlara katılmak isteyen öğrencilere sunulan £10,000 değerinde burs imkanı.

* Goldsmiths University of London’ın farklı departmanlarının öğrencilere sağladığı çeşitli kısmi burs imkanları bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için EDUKAS danışanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Goldsmiths Üniversitesi Yaşam Masrafları

Londra şehrinde yaşam maliyetleri konaklanan bölge ve konuma göre değişmektedir. Paylaşımlı bir evin kira ücreti faturalar hariç ortalama olarak 850£ – 1,500£ arasındadır ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Stüdyo dairelerin fiyatı ise ortalama olarak 1,500£ civarındadır. Yaşam giderleriniz de eklendiğinde aylık ortalama 1,600£ civarında bütçeniz olması gerekmektedir.

Öğrenci Yaşam ve Konaklama Masrafları

Harcama Türü
Haftalık Maliyet
Aylık Maliyet
Üniversite yurtlarında konaklama
£175 - £372 arasında değişmektedir
£700 - £1,488 arasında değişmektedir
Özel yurtlarda konaklama
£400 (ortalama değerdir)
£1,600 (ortalama değerdir)
İnternet üyeliği ve cep telefonu hattı
£6 - £15 arasında değişmektedir
£24 - £60 arasında değişmektedir
Market alışverişi
£30 - £40 arasında değişmektedir
£120 - £160 arasında değişmektedir
Eğlence
£20 - £50 arasında değişmektedir
£80 - £200 arasında değişmektedir
Şehir içi ulaşım (Zone 1-6, aylık Student Oyster Card ile)
£52.50
£210
TOPLAM
£283.50 - £529.50 arasında değişmektedir
£1,134 - £2,118 arasında değişmektedir

Goldsmiths Üniversitesi Öğrenci Vizesi

Birleşik Krallık’ta okumak için Öğrenci vizesine (Student Visa) başvurmanız gerekmektedir. Tüm başvuru süreçlerinde EDUKAS olarak yanınızdayız.

Cas Mektubu

Üniversiteler öğrencilere CAS isimli kabul mektuplarını vize sürecinde kullanmaları için gönderirler. CAS mektubunuzu EDUKAS danışmanınız aracılığı ile okuldan talep edebilirsiniz

Banka Hesap Dökümü

Vize görüşmesi randevu tarihinizden önce bankanızda 28 ardışık gün boyunca okul + konaklama ücretinin vadesiz hesabınızda veya sponsorunuzun vadesiz hesabında durması gerekir. Londra için konaklama maliyeti 12,007 GBP, Londra dışı için ise 9,207 GBP olarak vize departmanı tarafından belirlenmiştir) Net miktarı vize aşaması geldiğinde danışmanınızdan öğrenebilirsiniz

Pasaport

----

Nüfus Kayıt Örneği

---

Diploma & Transkript

---

18 yaş altında olan öğrenciler için muvafakatname

Sponsorluk Mektubu

---

Edukas Yanınızda

Vize için gerekli belgelerin çevirisi ve formların doldurulması EDUKAS danışmanınızın desteği ile yapılacaktır.
Vizeniz için gereken farklı bir evrak olması durumunda danışmanınız sizi bilgilendirecektir.

Birleşik Krallık'ta ne kadar süre kalabilirsiniz?

Kalacağınız süre eğitim göreceğiniz programın uzunluğuna bağlıdır. 

Birleşik Krallık'a ne zaman seyahat edebilirsiniz?

– Programınız 6 ay veya daha kısa sürüyorsa 1 hafta kadar

– Programınız 6 aydan uzun sürüyorsa 1 aya kadar

önceden Birleşik Krallık’a giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık'ta Sağlık Hizmeti Ek Ücreti

Ayrıca vize başvurunuzun bir parçası olarak ‘’Sağlık Bakım Ücreti’’ni de ödemeniz gerekecektir. Ödeyeceğiniz tutar vizenizin süresine bağlıdır.

Birleşik Krallık'ta Okurken Çalışma İzni

– Birleşik Krallık Hükümeti, öğrenci vizesi ile eğitim alan uluslararası öğrencilere çalışma izni verir. Okurken aynı zamanda çalışma imkanına da sahip olabilirsiniz. 

– Lisans veya lisans üstü eğitim döneminde haftada 20 saat yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni hakkına sahip olursunuz.

Sık Sorulan Sorular

 • Goldsmiths Üniversitesi'nin tarihçesi ve kuruluşu hakkında bilgi nedir?

  Goldsmiths University of London, 1891 yılında Goldsmiths’ Technical and Recreative Institute ismi ile kurulmuştur. O dönemdeki sanayi işçilerine ve zanaatkarlara teknik eğitim sağlama amacı ile kurulmasının ardından, 1904 yılında University of London grubuna katılarak eğitim alanında daha geniş bir yelpazede hizmet vermeye başlamıştır. Eğitimde yenilikçi yaklaşımları ve yaratıcı sanatlara verdiği önem ile tanınan üniversite, 20. yüzyıl boyunca sanatsal ve kültürel gelişmeleri destekleyen bir kurum olarak ismini duyurmuştur. 1960’lar ve 70’lerde üniversite bünyesinde gelişen yaratıcı sanat programları, Goldsmiths’i sanat ve tasarım alanlarında önde gelen bir eğitim merkezi haline getirmiştir. Günümüzde Goldsmiths, eleştirel düşünceyi teşvik eden ve pozitif anlamda toplumsal değişim yaratmayı hedefleyen eğitim anlayışı ile, uluslararası alanda tanınan bir üniversite olarak faaliyet göstermektedir.

 • Kabul şartları ve başvuru süreci nasıl işler?

  Goldsmiths, University of London’da lisans programlarına başvurmak isteyen öğrencilerin iyi bir not ortalaması ve IELTS belgesine ihtiyaç vardır. Lisans programları için başvurular UCAS üzerinden gerçekleşir. Yüksek lisans programları için ise öğrencilerin ilgili alanda iyi bir lisans derecesine ve IELTS belgesine ihtiyaçları vardır. Yüksek lisans başvuruları ise temsilcilik portalımızdan gerçekleşir ve niyet mektubu, CV, akademik transkript ve referans mektupları sağlamanız istenir. Goldsmiths Üniversitesi’ne başvurmak için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Konaklama seçenekleri ve yurt olanakları nelerdir?

  Goldsmiths Üniversitesi, öğrencilere hem kampüs içerisinde hem de kampüs çevresinde çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurtlarda genellikle tek kişilik odalar, mutfak ve ortak yaşam alanları bulunmaktadır ve haftalık maliyetleri £175 - £372 aralığındadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda paylaşımlı banyolu ve paylaşımlı mutfaklı yurtlar, özel banyolu ve paylaşımlı mutfaklı yurtlar, veya özel mutfaklı stüdyo daireler arasından seçim yapabilirler. Tüm konaklama seçeneklerinde ocak, buzdolabı, buzluk, ve mikrodalga fırın bulunmaktadır ve aynı zamanda yurtlarda öğrenciler için 24-saat güvenlik hizmeti ve ücretsiz internet erişimi sağlanmaktadır.

 • Öğrencilere sunulan sosyal etkinlik ve kulüp olanakları nelerdir?

  Goldsmiths Üniversitesi’nde öğrencilerin katılabileceği pek çok sosyal etkinlik ve kulüp olanakları bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci birliği, spor kulüplerinden sanatsal topluluklara kadar çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eden yaklaşık 100 farklı kulüp ve topluluğu yaşatmaktadır. Öğrenciler futbol, basketbol, yoga gibi spor etkinliklerine katılabilir veya drama, müzik, film yapımı gibi sanatsal faaliyetlere katılım sağlayabilirler. Aynı zamanda üniversite, öğrencilerin sosyal ve kültürel yaşamlarını zenginleştirmek adına düzenli olarak konserler, sergiler, tiyatro gösterimleri ve film festivalleri gibi etkinlikler düzenlemektedir. Tüm bu etkinlikler ve kulüpler aracılığı ile öğrencilere kampüs hayatında aktif olarak yer alma, yeni beceriler geliştirme ve ilgi alanlarını keşfetme imkanı sağlayan Goldsmiths University of London, öğrencilerin akademik hayatlarının yanı sıra sosyal ve kişisel gelişimlerini de desteklemek adına zengin ve çeşitli bir ortam sunmaktadır.

 • Londra şehrinde sosyal yaşam nasıldır?

  Londra, dünya çapında tanınan kültürel ve sosyal yaşantısı ile öğrencilere eşsiz deneyimler sunan bir şehirdir. Londra’da eğitim gören öğrenciler, müzeler, galeriler, tiyatrolar, konser alanları gibi sayısız kültürel etkinliğe kolaylıkla erişebilirler. British Museum, Tate Modern ve West End tiyatroları gibi ironik mekanlar, öğrencilerin sanat ve kültürle iç içe olmalarına olanak tanır. Ayrıca, Londra’nın çeşitli, dinamik ve kozmopolit yapısı, öğrencilere farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını keşfetme fırsatı sunar. Şehirdeki restoranlar, kafeler ve marketler, dünya mutfağından lezzetler sunarak zengin bir gastronomi deneyimine erişim sağlar. Sosyal yaşam açısından da Londra, öğrenciler için fırsatlar ile doludur. Başta Hyde Park ve Regent’s Park olmak üzere, şehirde sık rastlanan parklar ve yeşil alanlar, öğrencilere zengin bir şehir hayatı sunarken doğa ile iç içe olma ve açık hava etkinliklerine katılma fırsatı da sağlamaktadır. Spor faaliyetleri için de geniş imkanlar sunan şehir, futbol maçlarından yoga atölyelerine kadar ilgi alanlarınıza kolay bir şekilde erişebilmenize olanak tanır. Londra’daki gece hayatı, müzik sahneleri ve barlar ise canlı ve çeşitlidir. Şehirdeki toplu taşıma ağının gelişmişliği sayesinde ise, öğrenciler şehrin dört bir yanına kolayca ulaşabilir ve Londra’nın sunduğu tüm sosyal, profesyonel ve kültürel olanaklardan faydalanabilirler.

× Whatsapp