Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Brockenhurst College

Genel Bilgi

Brockenhurst College, toplam öğrenci sayısının yüzde 5'ini denizaşırı ülkelerden gelen öğrencilerin oluşturduğu, 16-18 yaşları arasındaki öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunan köklü bir kolejdir. Office for Standards in Education - OFSTED'in İngiltere'deki en yüksek dereceli kolejlerinden biridir ve A Seviyeleri için yüzde 99'luk geçiş oranına sahiptir.

Brockenhurst, İngiltere'nin güneyindeki Yeni Orman Ulusal Parkı içinde yer almaktadır. Yakınlarda, uzun kumsallara, alışveriş olanaklarına, sosyal hayata ve gençlik kültürüne sahip olan Bournemouth sahil kasabası bulunmaktadır. Üniversitenin huzurlu ortamına rağmen, Londra ve Oxford gibi daha büyük şehirler sadece 90 dakika uzaklıktadır.

Bu programdaki öğrenciler, Oxford ve Cambridge dahil en iyi üniversitelerde başvuru ve mülakat aşamasında benzersiz destek alırlar. Küçük sınıflar (ortalama 16.4) ve düzenli bire bir yapılan eğitim toplantıları, öğrenci başarısında en büyük rolü oynar.

Lisede bulunan uluslararası öğrencilere, yeni öğretmenler ve arkadaşlar ile tanışma ve buluşmalarında yardımcı olmak için tam kapsamlı oryantasyon programı verilir. İngilizce, tüm ders seçeneklerine dahil edilmiştir ve IELTS veya TOEFL gibi belirli sınavlara göre uyarlanabilir.

Öğrencilere, bireysel danışmanlık ve destek sunabilecek kişisel bir eğitmenin yanı sıra, çalışmalar sırasında başarıyı izlemek için bir ilerleme yöneticisi de verilir. Uygun zamanda, tüm öğrencilere üniversite ve kariyer rehberliği sunulur.

Eğitim Programları

Brockenhurst College da11.sınıftan itibaren eğitimi görmeye başlayabilirsiniz. Bellerbys College'da alabileceğiniz eğitim programaları,

  • Pre A Level ( Hazırlık Programı )
  • A level
  • Foundation
  • Akademik İngilizce

Konaklama

Lise bünyesinde konaklama yeri yoktur, ancak uluslararası öğrencilerin yerel aileleriyle birlikte bir aile yanında kalma seçeneği bulunmaktadır. Bu, öğrencilerin İngiliz kültürüne ve diline olan bağını arttırmaktadır.

Aile yanında kalan öğrenciler tek kişilik odalarda konaklayıp, mutfak ve banyoyu aile ile ortak olarak kullanır. Aile öğrencilere istekleri doğrultusunda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarla

Aileler genellikle okula 15-20 dakika uzaklık mesafesinde olup, İngiliz Kültürünü yakından tanımak isteyen öğrenciler için ideal bir seçimdir.

Fiyat

Brockenhurst Lisesi’nde yıllık eğitim ücreti 9.500 İngiliz Sterlini, yıllık aile yanı konaklama ücreti 7500 İngiliz Sterlini’dir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO