Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Heriott-Watt University

Genel Bakış

Heriot-Watt Üniversitesi, İngiltere’nin en eski sekizinci yüksek öğretim kurumudur. 1821 yılında Edinburgh Sanat Okulu olarak kurulmuş ve 1966 yılında Kraliyet Tüzüğü tarafından üniversite ilan edilmiştir.

Heriot-Watt Üniversitesi’nin, İskoçya’da 3, Londra’da 1, Malezya’da ve Dubai’de de birer kampüsü bulunmaktadır. Üniversite’nin ana kampüsü İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da yer alır ve Birleşik Krallık’ın en modern kampüslerinden bir tanesidir. Edinburgh’un, İskoçya’nın başkenti olması nedeniyle yerel ve uluslararası seyahat yolları oldukça gelişmiştir. Edinburgh havaalanı, arabayla kampüsten 5 dakikalık uzaklıktadır. Düzenli olarak Londra, Amsterdam, Paris, Frankfurt, Brüksel, Zürih ve New York gibi büyük şehirlere direkt uçuşlar bulunabilmektedir.

Öne Çıkan Bölümler

Lisans ve yüksek lisans düzeylerinde çok çeşitli dersler sunan Heriot-Watt fizik, matematik, ticaret ve işletme, mühendislik ve inşaat bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır.

Konaklama

Heriot-Watt Üniversitesi konaklama servisi yardımıyla öğrenciler kampüs içinde veya dışında konaklama imkanı bulmaktadır. The Edinburgh kampüsünde, süit ve paylaşımlı olarak yaklaşık 1,600 oda bulunmaktadır. Bir diğer kampüs olan The Scottish Borders’da 200’den fazla ‘self-catered’ oda bulunmaktadır. Üniversite aynı zamanda şehir merkezinde öğrenciler için apartman daireleri kiralamaktadır.

Dünya Sıralaması

Higher Education Statistics Agency verilerine göre Heriot-Watts’ın lisans mezunlarının

Mezunlar

Üniversiteden mezun olan ünlü isimlerden bazıları da şöyledir; Formula 1 mühendisi Jock Clear, Aviva’nın CEO'su Maurice Tulloch, öncü fotoğrafçı John Thomson ve Trainspotting romanının İngiliz yazarı Irvine Welsh.

Burs ve Başvuru Şartları

Başvuru sürecinde belirlenen akademik başarıya dayalı olarak 1500 GBP ile 3000 GBP arasında değişen burs miktarları öğrencilere maddi kaynak sağlamaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO