Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Hofstra University

Genel Bakış

Hofstra University, New York - Hempstead’ de yer almaktadır ve 1935 yılında kurulmuştur. Okulun yaklaşık 140 lisans ve 150 yüksek lisans programı bulunmaktadır. 11.131 öğrencisi bulunmaktadır ve bunların 900’ ü 70 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Dünya Sıralaması

Üniversite, ABD Kolejleri arasında yüzde 25 içinde (The Wall Street Journal & Times Higher Education, U.S. College Ranking 2019), Best Value Schools sıralamasında 97. sırada (U.S. News & World Report 2020) yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Hofstra University’nin en çok tercih edilen ve herkesçe kabul gören bölümleri, Muhasebe, İşletme, Finans, uluslrarası İşletme ve Bilgisayar Bilimleri’dir.

Kampüste Yaşam

Hofstra Üniversitesi’nin son teknoloji ürünü 240 dönümlük kampüsü, sarmaşıklı binaları ve mükemmel olanakları ile yeşil ve ferahtır. Hofstra kampüsü, 200'den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu; 17 üniversite spor takımı ve yüzlerce sosyal, akademik ve kültürel etkinlikle hareketlidir. Kampüs, Manhattan'ın sadece 25 mil doğusundadır ve öğrencilere şehrin sunduğu tüm heyecan, kültür ve ağ kurma potansiyeline rahatça ulaşma fırsatı vermektedir.

Konaklama

Öğrenciler Hofstra'da kampüsteki üniversite konaklama seçeneklerinde yaşayabilirler. Uluslararası öğrenciler genel olarak, çalışabilecekleri, rahatlayabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri üç avluya sahip olan Colonial Square’de konaklamaktadırlar. Yardımsever personel öğrencilere destek olmak üzere hazırdır ve yaklaşık 3.500 civarında yaşayan olduğu için, uluslararası öğrencilerin birçok arkadaş edinmesi kaçınılmazdır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO