Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Humber College

Genel Bakış

Humber College; 1967 yılında Kanada’nın Toronto şehrinde kurulmuş bir devlet kolejidir ve 8 fakülte genelinde 180’den fazla lisans, diploma, sertifika ve lisansüstü programlar sunar.

Humber Koleji bünyesinde 5.000’i uluslararası olmak üzere toplamda 27.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere uzaktan eğitim imkânı da sunan kolej, 56.000 uzaktan eğitim alan öğrenciye sahiptir.

Humber Koleji verdiği üst düzey eğitim kalitesiyle birlikte öğrencilere kampüslerinde sunduğu imkânlarla ve sosyalliğiyle birlikte Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bölgenin kalifiye mezun arayışına çözüm olması amacıyla kurulan kolejlerden biri olarak yıllar boyunca sunduğu kaliteli eğitimle ön plana çıkmıştır. Mezunları ile bulunduğu bölgenin, ülkenin ve global düzeyde birçok alanın ihtiyacını karşılamış ve yeni trendler yaratacak nitelikte mezunlar vermiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Humber College’in en çok tercih edilen bölümleri arasında İşletme, teknoloji, konaklama, tasarım ve turizm programları yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Humber College’ın North Campus ve Lakeshore Campus olmak üzere 2 kampüsü bulunur.

Humber’ın en büyük yerleşkesi olan North Campus’te 19.000 civarında full time öğrenci eğitim almaktadır. 1000 kişilik bir öğrenci yurdu mevcuttur. Kütüphane, kapalı olimpik havuz, fitness, sauna, öğrenciler tarafından işletilen pub ve restoran bulunan North Campus Toronto toplu taşıma sistemi üzerindedir. Bilgisayar, IT, Oyun-Animasyon, Mutfak sanatları, Turizm ve Otelcilik, Elektrik ve teknolojileriyle ilgili bölümlerin tamamı bu kampüste bulunur.

Ontario Gölü kıyısında bu kampuste 10.000 civarında öğrenci eğitim almaktadır. 400 kişilik yurt mevcuttur. Müzik bölümüne de ev sahipliği yapan bu kampuste sürekli konserler ve görsel sanat gösterileri düzenlenmektedir. İşletme, psikoloji, sahne sanatları, medya ile ilgili bölümlerin tamamı, moda yönetimi ve pazarlaması, finans programları bu kampuste yer almaktadır. Ayrıca Akademik İngilizce kursları da yine bu kampüste sunulur. Lakeshore Kampus Toronto şehir merkezine giden tren hattında bulunan Kipling istasyonuna kısa bir otobüs mesafesinde yer almaktadır.

Konaklama

Konaklama konusunda öğrenciler kampüs içerisinde bulunan yurtlardan yararlanabileceği, kampüs dışında yaşamak istediklerinde üniversiteden danışmanlık ve yardım alabilmektedirler. Ayrıca dileyen öğrencilerin aile yanı konaklamayı tercih etmeleri de mümkündür.

Burs ve Başvuru Şartları

Humber College’in tüm eğitim masraflarlarını karşıladığı ya da 1.000-5.000 Kanada Doları arası ücret indiriminin uygulandığı bursları vardır. Burs başvurularında öğrencilerin akademik geçmişleri, toplumsal katılım faaliyetleri, referans mektupları ve motivasyon mektupları göz önüne alınır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO