Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Imperial College London

Genel Bakış

Imperial College London, 1907 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da kurulmuştur. Resmi adı Imperial College of Science, Techology and Medicine olan üniversite adında da anlaşılacağı üzere, özellikle Fen Bilimleri, Teknnoloji ve Mühendislik ve Tıp alanlarına ağırlık veren ve bu alanlarda dünyaca isim yapmış bir yüksek öğretim kurumudur.

Imperial College London, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Altın Üçgen" in bir parçası kabul edilirken, prestijli İngiliz üniversitelerinin oluşturduğu Russell Grubunun da bir parçasıdır.

Her yıl 6.700’den fazla lisans öğrencisini mezun eden üniversitede 17.000 öğrenci ve 8.000 personel bulunmaktadır. Üniversitenin bünyesindeki öğrencilerin Y’u Birleşik Krallık dışından gelen uluslararası öğrencilerdir.

Dünya Sıralaması

Imperial College University 2020 The Times Higher Education World University Rankings’e göre Avrupa’nın en iyi 3. Dünya’nın en iyi 10. üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca QS World University Rankings 2019’da dünya üniversiteleri arasında 8. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Imperial Collge London, 2020 The Times Higher Education World University Subject Rankings’e göre de Klinik ve Sağlık bölümünde Avrupa’da 3. Dünya’da 4. ,Bilgisayar Bilimleri bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 7. ,Mühendislik ve Teknoloji bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 11. ,Fen Bilimleri bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 14. ve Fizik Bilimleri bölümünde de Avrupa’da 4. Dünya’da 11. Sırada gösterilmiştir.

Kampüste Yaşam

Üniversite Londra ve çevresinde toplam 9 kampüse sahiptir. Ana kampüs Londra’nın merkezinde yer alan South Kensington’dadır. South Kensington, sanat, bilim ve müzik merkezli bir bölge olarak isim yapmıştır. Imperial College, merkezi konumundan dolayı Royal Albert Hall, Science Museum, Natural History Museum ve Victoria & Albert Museum gibi dünyaca ünlü ikonlara komşudur. Imperial College Union, 340’ın üzerinde öğrenci kulüp ve topluluğuna sahiptir; bu da öğrencilerin kişisel gelişimine büyük değer kazandırmaktadır.

Konaklama

Imperial College London şu anda Londra'nın South Kensington ve Chelsea bölgelerinde bulunan 20 konaklama tesisine sahiptir. Üniversite rezidanslarında lisans öğrencilerine öncelik verilerek garanti konaklama imkanı sağlanır. Daha büyük olan lisansüstü öğrencilerin çoğu özel sektörde konaklama imkanı bulmakta olup, ayarlamalar için Imperial College Özel Konaklama Ofisi tarafından yardım sağlanmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO