İngiltere'de doktora eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Lakin özellikle teknik anlamda laboratuvar, site araştırması, klinik etkileşimli doktora programları ekstra uygulamalı eğitim gerektireceğinden (6-9 ay) İngiltere'de doktora eğitimi 4 sene sürebilmektedir. İngiltere'de Lisans ve İngiltere'de Yüksek Lisans eğitimlerinin aksine doktora eğitimi ücretleri ekstra "bench-fee yada consumables fee" olarak adlandırılan araştırma ödeneği içermektedir. Bu ücretlendirme bölümlere göre değişiklik gösterirken, £ 2.000'den £ 20.000'e kadar değişkenlik gösterebilir.

İngiltere'de doktora eğitimi için kabul almak lisans ve yüksek lisanstakinden biraz farklıdır. Bu konuda size öncelikle doğru ve kapsamlı bir süpervizör araştırma desteği gerekmektedir. Edukas Yurtdışı Eğitim uzman doktora eğitimi kadrosu ile her fakülte ve departman başlığı altında size bu desteği sağlamaktadır. Doktora (Ph.D.) eğitiminde en önemli başvuru dökümanlarından biri ise "Research Proposal" yani "Araştırma Önerisi"dir. Yazılan araştırma önerileri İngiltere eğitim sistemi araştırma metodolojisine uygun, belirli alt başlıklar üzerinden yazılmalıdır. Her fakülte alt yapısında değişiklik gösterecek olan bu format için tarafımızla iletişime geçebilir, standartlara uygun, donanımlı bir araştırma önerisi hazırlama konusunda destek alabilirsiniz. İletişime geçeceğimiz süpervizörlerden araştırma önerisi üzerine tarafınıza online platformda görüşme isteği gelecektir. Bu görüşme isteklerinin sizler için gün ve saat ayarlamasını süpervizörlerinizle görüşerek ayarlayabiliriz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise İngiltere'de Ph.D. seviyesinde eğitimin alt muhadili olan MPhil programları ve şartlarıdır. Master's of Philosophy (MPhil) programı NQF 7 yani yüksek lisans seviyesinde bir eğitim olup, doktoral seviyede hazırlanamayan araştırma önerilerinin yönlendirildiği yerdir. Yani, eğer araştırma önerimiz doktoral seviyede standartları karşılayamazsa süpervizörlerimiz bizi MPhil seviyesine yönlendirecektir. Bu yüzden profesyonel destek almanız ve araştırma önerinizi en baştan bu seviyeye göre hazırlamanız konusunda EDUKAS Yurtdışı Eğitim her zaman yanınızda!