FOUNDATION PROGRAMI

Foundation programı İngiltere’deki Üniversitelerin İngilizce seviyesi orta olan ve Lise not ortalaması direk birinci sene için yeterli olmayan öğrencilere yönelik oluşturdukları bir hazırlık programıdır. Öğrenciler Üniversite kampüsü içinde diğer öğrencilerle birlikte okur ve onlarla aynı yurtlarda kalırlar. Foundation programı bir İngilizce hazırlık senesi değildir. Bu programa katılan öğrencilerin minimum B1 (IELTS 5.0) düzeyinde İngilizce seviyeleri bulunmalıdır. Öğrenciler bu akademik program süresince haftada 20-25 saat Akademik İngilizce ve okuyacakları bölümle ilgili giriş dersleri alırlar.

Bu program Türkiye eğitim sisteminden İngiltere eğitim sistemine geçişte öğrencilere çok değerli bilgi ve deneyim kazandırmaktadır. Öğrencilerin birinci seneye geçtiklerinde gerekli olacak Akademik yazıların içeriği ve referanslama yöntemleri gibi konularda öğrenciler detaylı bir altyapıya sahip olurlar. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler bölümlerine sorunsuz geçiş yaparlar.

Başvuru Şartları

Lise Diplomasında minimum %60 ortalama ve IELTS 5.0 - 5.5 arası İngilizce seviyesi

Foundation programları Eylül ve Ocak başlangıçları mevcuttur. Eylül programı Haziran ayında biter ve öğrenciler Eylül ayında bölümlerine başlar. Ocak ayında başlayan öğrenciler de Ağustos ayında Foundation programlarını bitirip sene kaybı yaşamadan Eylül ayında Üniversitede istedikleri bölümlerin başlarlar.

PRE MASTER PROGRAMI

Pre Master programı İngiltere’deki Üniversitelerin İngilizce seviyesi orta olan ve Lisans not ortalaması direk Master kabulu için yeterli olmayan öğrencilere yönelik oluşturdukları bir ön Master programıdır. Öğrenciler Üniversite kampüsü içinde diğer öğrencilerle birlikte okur ve onlarla aynı yurtlarda kalırlar. Pre Master programı bir İngilizce hazırlık senesi değildir. Bu programa katılan öğrencilerin minimum B1 (IELTS 5.0) düzeyinde İngilizce seviyeleri bulunmalıdır. Öğrenciler bu akademik program süresince haftada 20-25 saat Akademik İngilizce ve okuyacakları bölümle ilgili giriş dersleri alırlar.

Bu program Türkiye eğitim sisteminden İngiltere eğitim sistemine geçişte öğrencilere çok değerli bilgi ve deneyim kazandırmaktadır. Öğrencilerin Master programına geçtiklerinde gerekli olacak Akademik yazıların içeriği ve referanslama yöntemleri gibi konularda öğrenciler detaylı bir altyapıya sahip olurlar. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler Master programına sorunsuz geçiş yaparlar.

Pre Master programları Eylül ve Ocak başlangıçları mevcuttur. Eylül programı Haziran ayında biter ve öğrenciler Eylül ayında Master programlarına başlar. Ocak ayında başlayan öğrenciler de Ağustos ayında programlarını bitirip sene kaybı yaşamadan Eylül ayında Üniversitede istedikleri bölümlerin başlarlar.

Başvuru Şartları

Lisans Diploması minimum 2.3 ortalama ve IELTS 5.0-5.5 İngilizze seviyesi

PRE SESSIONAL ENGLISH PROGRAMI

Bu program lisans yada Master öğrencilerinin akademik not ortalamasının yeterli ancak İngilizce seviyelerinin istenilen seviyeden (IELTS 6.5 ) maksimum 1 puan düşük olması durumunda katıldıkları 6 -12 haftalık İngilizce programıdır. Öğrenciler bu programlara genelde Haziran ya da Temmuz aylarında başlayıp Eylül ayında programı bitirirler ve hemen ana programlarına başlarlar. Pre-sessional programını bitiren öğrencilerin tekrar IELTS sınavına girmesi gerekmez.

Başvuru Şartları

IELTS 5.5

Süre

6-20 hafta arasında değişir