Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Pre Master Eğitimi

İngiltere'de Pre Master Eğitimi

Pre Master Eğitimi Nedir? Neden Pre Master Eğitimi almalıyım?

Pre Master programı İngiltere’deki Üniversitelerin İngilizce seviyesi orta olan ve Lisans not ortalaması direk Master kabulu için yeterli olmayan öğrencilere yönelik oluşturdukları bir ön Master programıdır. Öğrenciler Üniversite kampüsü içinde diğer öğrencilerle birlikte okur ve onlarla aynı yurtlarda kalırlar. Pre Master programı bir İngilizce hazırlık senesi değildir.

Bu program Türkiye eğitim sisteminden İngiltere eğitim sistemine geçişte öğrencilere çok değerli bilgi ve deneyim kazandırmaktadır. Öğrencilerin Master programına geçtiklerinde gerekli olacak Akademik yazıların içeriği ve referanslama yöntemleri gibi konularda öğrenciler detaylı bir altyapıya sahip olurlar. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler Master programına sorunsuz geçiş yaparlar.

Pre Master Eğitimi ne zaman başlar ?

Pre Master programları Eylül ,Ocak ve bazı üniversitelerde Nisan ayında başlarlar. Eylül programı Haziran ayında biter ve öğrenciler Eylül ayında Master programlarına başlar. Ocak ayında başlayan öğrenciler de Ağustos ayında programlarını bitirip sene kaybı yaşamadan Eylül ayında Üniversitede istedikleri bölümlerin başlarlar. Yine Nisan ayyında başlayan öğrenciler Ağustos ayında mezun olup Eylül ayında Master programlarına başlayabilirler.

Pre Master Eğitimi Kabul Şartları

İngiltere Üniversitelerinde Pre Master programa katılmak isteyen öğrencilerin minimum B1 (IELTS 5.0 - 5.5) düzeyinde İngilizce seviyeleri bulunmalıdır. Buna ek olarak Lisans not ortalaması minimum 2.20 olması gerekir.

Pre Master Program İçeriği

Öğrenciler bu akademik program süresince haftada 10-15 saat Akademik İngilizce ve okuyacakları bölümle ilgili giriş dersleri alırlar.

SEO