Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere'de Yüksek Lisans (Master) eğitimi genellikle bir yıl sürerken; tıp, diş hekimliği, MFA, MSW gibi programlar daha uzun sürelidir. Bu süre 21 Ay'a kadar uzayabilir. Eğitim programları her sene Eylül ayının sonu ya da Ekim ayının ilk haftası gibi başlar. Bazı üniversiteler ise çeşitli programları için Bahar dönemi başlangıcı oluştururlar, bu programlar genellikle Ocak-Şubat ayında başlar ve 12 ay sürer.

İngiltere Üniversite Master / Yüksek Lisans Başvuru Belgeleri

İngiltere Üniversitelerine Yüksek Lisans başvuruları direkt okullar üzerinden yapılmaktadır. Bazı başvurular ücretli olmakla beraber genelde çoğu Üniversite başvurusu ücretisizdir. Master başvuru sayısında bir sınırlama yoktur. İngiltere Master Başvuruları genellikle Eylül ayında açılıp Haziran ayına kadar devam etmektedir. Başvuruların daha çabuk değerlendirilmesi ve kontenjan sorununa takılmamak için erken başvuru tavsiye edilir. EDUKAS Yurtdışı Eğitim İngiltere Üniversiteleri Resmi Temsilciliği olması sebebi ile temsilcisi olduğumuz İngiltere Üniversiteleri Yüksek Lisans başvurularında sizlere ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti verecektir.

İngiltere Üniversitelerine başvuru yapmak için gerekli belgeleri aşağıda bulabilirsiniz. EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, Yüksek Lisans başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde İngiltere Üniversitelerine başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak ve için bizlere ulaşabilirsiniz.

Niyet Mektubu Öğrencinin neden bu bölümü okumak istediğinin sebeplerinin anlatıldığı bir mektuptur.
Transcript Öğrencinin Lisans döneminde aldığı notları gösteren not çizelgesi
Akademik Referans Öğrencinin eğitim aldığı öğretmenlerinden 1 tanesinden alınacak referans mektubu
CV Öğrencinin yaptığı staj ve katıldığı okul dışı aktivitelerin anlatıldığı kısa özgeçmiş
IELTS / TOEFL Öğrencinin İngilizce yeterlilik belgesi (Başvuru anında gönderilmesi zorunlu değildir.)

İngiltere Yüksek Lisans / Master Kabul Şartları

İngiltere Üniversitelerinin Türk öğrenciler için istediği Akademik kabul şartı genellikle minimum 2.50 not ortalamasıdır. 2.50 ve üzeri not ortalama tutturan öğrenciler İngiltere'de Yüksek Lisans yapma şansı yakalayabileceklerdir. Tabiki her üniverisitenin istediği not ortalaması birbirinden farklıdır ve daha kesin bilgi için her üniversitenin kabul şartlarına bakılması gerekir. Not ortalaması 3.0 ve üzeri olan öğrenciler genellikle Dünya sıralamarında ilk 100'de olan Russell Group Üniversitelerinden kabul alma şansları daha fazladır.

Not ortalaması 2.50 altında kalan öğrencilerin niyet mektubu ve CV'sinin çok iyi bir şeklide yazılması ve referanslarının kuvvetli durumunda İngiltere Üniversitelerinde Master eğitimi alabilirler. Buna ek olarak, kimi zaman yabancı dilde eğitim veren bir üniversiteden iyi dereceli bir diploma, veya araştırma etkisi yüksek bir araştırma grubu okulundan mezun olmak, dünya sıralamalarında yüksek bir İngiliz Üniversitesinden kabul alma konusunda oldukça etkilidir.

Not ortalaması Üniversite kabul şartlarıdan daha düşük olan öğrenciler gitmek istedikleri üniveristelerde bir yıllık pre-master programlarına katılarak 1 Sene sonra Master eğitimine başlayabillirler. İngiltere Pre Master programı, üniversitelerin kendi bünyesinde ya da işbirliği içinde oldukları araştırma grupları tarafından verilir.

Akademik şartlara ek olarak İngiltere'de üniversite seviyesinde eğitim görmek ve sosyal yaşamınızı en iyi şekilde sürdürebilmek için belirli bir seviyede İngilizce bilmek gereklidir. İngiltere'deki yüksek öğretim kurumları öğrencilerin kabulü için IELTS Akademik sınavında genellikle 6.5 - 7.0 ( bölümlere göre değişiklik gösterir) seviyesinde olmalarını istemektedir.

İngiltere Pre Master Programları hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İngiltere'nin önde gelen Üniversitelerinin başvuru şartları, eğitim ücretleri, burs olanakları ve önde gelen programları hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

SEO