Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Lisans Eğitimi

Kanada'da Lisans Eğitimi

Kanada'daki üniversitelerde lisans eğitimi, birçok ülkede olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Ancak hukuk bölümlerinde ve sağlıkla ilgili bazı bölümlerde eğitim 5 yıl, tıp fakültelerinde ise 6 yıl sürmektedir. Kanada’daki üniversitelerin bazılarında bir akademik yıl 3 döneme ayrılmaktadır. Güz dönemi eylül - ocak aylarını, kış dönemi ocak - nisan aylarını, yaz dönemi ise nisan - temmuz aylarını kapsamaktadır. Bu üniversitelerde öğrenciler isteğe bağlı olarak yaz dönemlerinde de ders alarak 4 yıllık üniversite eğitimini 2,5 yılda tamamlayabilme olanağına sahiptirler.

Üniversiteler akademik ve mesleki eğitim verir ve öğrencilere lisans ve üzeri diploma dereceleri kazandırır: (BA, BSc, MA, MSc, PhD, vs.)

Üniversiteler, değerlendirme yaparken İngilizce yeterlilik ve Lise (transkript) notlarının yanı sıra, öğrencilerin hocalarından almış oldukları referans mektupları ve "UCAS" formunda yazmış oldukları niyet mektupları da belirleyici rol oynamaktadır. İngilizce yeterliliği için IELTS veya TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlar alınmalıdır. Her üniversitenin istediği sınav sonucu değişebilir. Ancak genel olarak lisans için IELST 6, Yüksek Lisans için IELTS 6.5 gibi sonuçlar aranmaktadır. Bazı bölümler daha yüksek puanlar talep edebilmektedir.

EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, UCAS başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde Kanada’daki Üniversiteler başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak ve için bizlere ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Resmi Temsilcisi olduğumuz ve Danışmanlık verdiğimiz Kanada Üniversiteleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

SEO