Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Ön Lisans Eğitimi

Kanada'da Ön Lisans Eğitimi

Kanada'da ön lisans eğitimi veren ve genel olarak “Community College” olarak adlandırılan 150'ye yakın eğitim kurumu vardır. Ön lisans eğitimi veren ve "College, Institute, Insitute of Technology, Technical College" gibi adlarla anılan bu okullarda bir sanat veya mesleğe yönelik pratik eğitimler verilebildiği gibi lisans eğitimine hazırlık mahiyetinde akademik eğitimler de verilmektedir. Liseden mezun olan öğrenciler doğrudan Kanada’daki bir lisans programına başvurabildiği gibi daha esnek kabul şartlarına ve daha düşük ücretlere sahip bu kolejlerde 2 veya 3 yıllık bir eğitim gördükten sonra belirli yeterlikleri sağladıkları takdirde lisans programlarına yatay geçiş de yapabilir ve 2 yıllık eğitimin ardından lisans diplomasına sahip olabilirler.

Üniversiteler, değerlendirme yaparken İngilizce yeterlilik ve Lise (transkript) notlarının yanı sıra, öğrencilerin hocalarından almış oldukları referans mektupları ve "UCAS" formunda yazmış oldukları niyet mektupları da belirleyici rol oynamaktadır. İngilizce yeterliliği için IELTS veya TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlar alınmalıdır. Her üniversitenin istediği sınav sonucu değişebilir. Ancak genel olarak lisans için IELST 6, Yüksek Lisans için IELTS 6.5 gibi sonuçlar aranmaktadır. Bazı bölümler daha yüksek puanlar talep edebilmektedir.

EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, UCAS başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde Kanada’daki Kolejler, başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Resmi Temsilcisi olduğumuz ve Danışmanlık verdiğimiz Kanada Kolejleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

SEO