Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Sertifika Programları

Kanada'da Sertifika Programları

Kısa süreli Kanada sertifika programları 1 sene sürelidir. Dersler; 6 ay Teorik Eğitim ve 6 ay Co-oP maaşlı staj şeklindedir. Öğrenciler mezun olduğunda Co-Op Diploması almaya hak kazanırlar.

Öğrencilerin IELTS 5.0 skorunu yok ise bu sertifikaya direk başlayamamaktadır. Öğrencilerin IELTS skorunu 4.5 ise 3-4 ay İngilizce dil okuluna giderler ve bitirdikten sonra programa başlayabilmektedirler. Kayıt işlemleri aynı anda yapılmaktadır. Hiç sınava girmeyen öğrencilerin İngilizce dil okuluna gitmesi gerekmektedir.

Kanada’da uzunu süreli Postgrad sertifikalar 2 sene sürelidir. Kolejlerde verilmektedir. Maaşlı staj ve dersler birarada yürütülür. Haftada yasal olarak 20 saat çalışma izni verilmektedir. Öğrencilere mezun olduklarında, yasal 2 sene yaşama ve çalışma izni verilir. Bu öğrenciler mezun olur olmaz Göçmenlik başvurularını yapabilmektedirler. Direk koleje kabul edilmek için için IELTS 6,5 şartı istenir. Eğer öğrencilerin İngilizcesi yoksa veya IELTS alacak kadar yetersiz ise Kolejlerde İngilizce dil okulu ve sertifika kaydı da aynı anda yapılabilmektedir.

EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, UCAS başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde Kanada’daki Kolejler, başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Resmi Temsilcisi olduğumuz ve Danışmanlık verdiğimiz Kanada Kolejleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

SEO