Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada'da Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada’da yüksek lisans eğitimleri 2 yıl sürer. Üniversite mezuniyet notunuz GPA 3.0 istenir. Yüksek Lisans eğitimine başlayan öğrencilere haftada yasal olarak 20 saat çalışma izniniz verilir. Öğrenciler mezun olduktan sonra yasal olarak 2 sene yaşama ve çalışma izni hakkı kazanır. Bunun yanında mezun olur olmaz Göçmenlik başvurusunu da yapılabilmektedir.

Üniversiteler, değerlendirme yaparken İngilizce yeterlilik ve Üniversite (transkript) notlarının yanı sıra, öğrencilerin hocalarından almış oldukları referans mektupları ve "UCAS" formunda yazmış oldukları niyet mektupları da belirleyici rol oynamaktadır. İngilizce yeterliliği için IELTS veya TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlar alınmalıdır. Her üniversitenin istediği sınav sonucu değişebilir. Ancak genel olarak lisans için IELST 6, Yüksek Lisans için IELTS 6.5 gibi sonuçlar aranmaktadır. Bazı bölümler daha yüksek puanlar talep edebilmektedir.

EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, UCAS başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde Kanada’daki Üniversiteler, başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak ve için bizlere ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Resmi Temsilcisi olduğumuz ve Danışmanlık verdiğimiz Kanada Üniversiteleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

SEO