Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
King's College London

Genel Bakış

King’s College London İngiltere’nin en köklü okullarından biri olarak 1829 yılında Royal Charter kazanmıştır. İsmini 4. Kral George’dan alan, King’s College London üniveriste olmadan önceki hali ile 1561 yılında en eski tıp okulu olarak önem arz etmekteydi. Özellikle günümüzdeki Florence Nightingale Hemşirelik ve Ebelik okulu ile hala dünyada önemli tıbbi araştırmalara ve çalışmalara imza atmaktadır.

Kampüste Yaşam

Londra’nın kalbinde bulunan King’s College University of London bünyesinin en önemli ilk 3 okulundan biridir. 5 kampüsten oluşan, KCL, QS Rankings raporlarına göre dünyanın en iyi 31. Okulu olarak yer almaktadır. Kutsallık ve Bilgelik mottosu ile güçlü bir öğrenci profili yetiştiren King’s College 2018 yılında 841 milyon poundluk bir gelirle yaklaşık olarak 1 milyar pound araştırma yatırımı yapmıştır.

Toplamda 13 adet öğrenci yurdu bulunduran KCL, öğrenci kapasitesi olarak 30.100 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Mavi – Kırmızı KCL, İngiltere’nin köklü kültürel yapısını ve etiklerini günümüzde en güçlü yaşayan okullardan biri olmaktadır. Okul binalarının tarihteki konumu da ayrı bir şekilde İngiltere için önemli olmaktadır. 2. Dünya Savaşında, kritik konumu itibariyle KCL binaları askeri güçlerin önemli karargahları olarak kullanılmıştır.

KCL London Kilisesi günümüzde görülmesi gereken yerlerden biri olarak adlandırılır mimarisi neticesinde. Öğrenci başarısı ve araştırma kalitesi ile yüksek standartlar oluşturan KCL Avrupa’da pek çok öğrencinin hedeflediği üst seviye okullardan biri olmaktadır.

Mezunlar

King’s College’ın tamı tamına 12 Nobel ödüllü bilim adamı vardır. Bunlardan bazıları; Charles Barkla, John Ellis, Roger Penrose, Edward Appleton, ve Charles Lyell’dir. Aynı zamanda bilim dünyasında çığır açmış Sir Fredrick Hopkins, Max Theiler, ve John Keats’te bu üniversiteden mezun olmuştur. Edebiyat ve Sosyal Bilimler’de çok ünlü isimler yetiştirmiş olan KCL aynı zamanda Virginia Woolf ve Thomas Hardy’nin de eğitim yuvası olmuştur.

Konaklama

King's College London Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 13 farklı konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. KCL konaklama fiyatlandırması, haftalık 110£’dan 290£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde King’s College London öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO