Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kingston University

Genel Bakış

1899 yılında Kingston Technical Institute olarak kurulan ve 1992 yılında Kingston University adını alan okul, kariyer amaçlı programları ve endüstri dünyası ile güçlü ilişkileri olan bir kurumdur.

Kingston Üniversitesi 151 ülkeden 3600 uluslararası öğrencisi ile toplamda 23.000 öğrencisi olan bir üniversitedir ve Londra’daki üniversiteler içinde en çok başvuru yapılan okullardan biridir.

Kingston Üniversitesi Londra’nın merkezine trenle 25 dakika mesafede River Thames'da, yaşaması keyifli, nezih ve güvenli bir bölgededir. Bu bölge 2007'de Londra polisi tarafından şehirdeki en az suç işlenen bölge ilan edilmiştir. Kendisine ait gece hayatı, alışveriş merkezleri, sinema, kafe, bar ve restaurantları vardır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite moda ve mimarlık alanında oldukça başarılıdır. Ayrıca Eylül ayındaki program başlangıcını kaçıran öğrenciler için Ocak ayında da başlama imkanı sunan bazı programları mevcuttur. Bunu dışında Okul,Fen Fakültesi, Sanat/ Dizayn ve Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İşletme ve Hukuk Fakültesi, Bilgisayar/ Bilgi Sistemleri ve Matematik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültesi olmak üzere 7 fakülteden oluşmaktadır.

Konaklama

Kingston Üniversitesi, kampüse yakın yedi adet öğrenci yurduna sahiptir. Üniversiteye ait yurtlar tek kişiliktir ve 2-9 öğrenci arasında paylaşılan bir mutfağa sahiptir. Yurtlar ve kampüsler arasında ücretsiz otobüs servisi vardır. Üniversite, yurtların dışında konaklama yapmak isteyen öğrencilere ayrı seçenekler de sunmaktadır.

Mezunlar

Kingston Üniversitesi’nden mezun olan tanıdık isimler arasında gitarist Eric Clapton, Dubai’de bulunan dünyaca ünlü Burj Al Arab adlı otelin mimarı Tom Wright, Harper’s Bazaar dergisinin genel yayın yönetmeni Glenda Bailey, aktör Ben Barnes yer alıyor.

Burs ve Başvuru Şartları

Üniversitede her yıl Uluslararası öğrencilere toplamda 250.000 GBP değerinde burs imkanı sunulur. Her fakülte kendi içinde, programlarına göre uluslararası öğrencilere özel burs imkanları sağlar.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO