Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Leicester University

Genel Bakış

Üniversite koleji olarak 1921 yılında kurulan Leicester Üniversitesi, 1957 yılında Kraliyet Lisansı’nı almıştır. Üniversite , öğretim ve araştırmada uluslararası bir üne sahiptir ve devlet tarafından finanse edilmektedir. Okul, güzel bir öğrenci şehri olan Leicester’da konumlanmıştır.

Leicester yaklaşık 300,000 nüfuslu ticari ve kozmopolit bir kenttir. Nefes kesici İngiliz kırsalı ile çevrelenmiş olan kent Londra’nın 160 km kuzeyinde yer alır. Londra, Stratford-upon-Avon, Cambridge, Oxford gibi kentlere ulaşımı son derece kolaydır. Tren istasyonu da okul kampüsüne yakın mesafededir.

University of Leicester’ın 110 farklı ülkeden gelen 4000 uluslararası öğrencisi de dahil olmak üzere toplamda 13 bin öğrencisi mevcuttur.

Dünya Sıralaması

Leicester, araştırma odaklı lider bir üniversite olarak bilinir ve Times Higher Education tarafından 2008 yılında Yılın Üniversitesi seçilmiş ve 2014'te aynı kategoride ikinci sırada yer almıştır. Üniversite sürekli olarak, Times Good University Guide sıralamalarında, İngiltere'deki en iyi 15 üniversite arasına yer almaktadır ve en son yayınlanan THE World Rankings'de 161. sıraya yerleşmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Leicester Üniversitesi araştırma gücüyle tanınmaktadır. Arkeoloji departmanı yakın zamanda Richard III kalıntılarını keşfederek uluslararası zeminde gündeme getirmiştir. Fizik ve Astronomi Departmanı, Avrupa'nın en büyük üniversite tabanlı uzay araştırma tesisine ev sahipliği yapmaktadır ve Müze Çalışmaları Okulu, İngiltere'de müze çalışmaları alanındaki en üst düzey araştırmaları gerçekleştiren departmanlardan biridir.

Kampüste Yaşam

Leicester Üniversitesinin kompakt kampüsündeki tüm öğretim binaları, birbirlerine birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Süpermarketler, sinema kompleksi, yerel mağazalar, barlar ve restoranların yanı sıra Leicester tren istasyonu kampüs merkezine yürüme mesafesindedir. En yakın havaalanı olan East Midlands Havaalanı, 28 farklı ülkeye hizmet vermektedir.

Konaklama

Üniversitede, Stüdyo daireler ve paylaşımlı odaların yanı sıra, yemekli ve yemeksiz konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. İkinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin bir kısmı üniversite yurtlarında kalmaya devam ederken öğrencilerin çoğunluğu şehir içinde ve çevresinde yaşamaktadır. Konaklama bürosu, yurtların dışında, özel kiralık konutlarda konaklamak isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO