Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Leiden University

Genel Bakış

Hollanda monarşisinin atası olarak kabul edilen Orange prensi I. William tarafından 1575 yılında kurulan Leiden University, Hollanda’nın en eski üniversitesidir. Okul, Sanat, hümanite ve bilim dallarında, Leiden ve Lahey şehirlerine yayılmış yedi fakültesi vardır. Üniversitenin 6.700'den fazla personeli ve 29.520 öğrencisi vardır. Üniversitenin sloganı “Özgürlüğün Kalesi” anlamına gelen “Praesidium Libertatis”dir.

Leiden University, Dünya’da en çok Nobel ödüllü mezuna sahip (16 Nobel Ödülü) 50 okul arasında yer almaktadır. Alman Fizikçi Albert Einstein 1921 yılında üniversitede araştırmacılık yapmıştır ve meşhur görelilik kuramının onaylandığını buradayken öğrenmiştir.

Üniversite, 7 fakülte genelinde 14'ü İngilizce olarak öğretilen 50’den fazla lisans ve 79'dan fazla yüksek lisans programı sunmaktadır.

Dünya Sıralaması

önÜniversite, 2019 yılı Times Higher Education World University Rankings’de 68. , QS World Rankings’de 122. 2017 yılı Leiden Rankings’de ise 122. Sırada yer almaktadır. Bölüm bazlı sıralamalarda ise Hukuk bölümünde 26. Sırada yer alır.

Öne Çıkan Bölümler

Leiden, doğa bilimleri, ileri seviye akademik araştırmaları, yaşam bilimleri, tıp, sosyal bilimler, uluslararası hukuk, astronomi ve Batı dışı dilleri gibi birçok alanda lider konuma sahiptir.

Kampüste Yaşam

Leiden University kampüs temelli değildir ve bu nedenle üniversite binaları ve öğrenci konutları Leiden ve Lahey şehirlerine yayılmıştır. Şehirlerin kendisi birer kampüstür. Her iki lokasyonda da yaşamak ve öğrenim görmek, öğrencilere Hollanda’daki yaşamı ilk elden deneyimleme şansı ve şehirlerdeki öğrenci hayatına ve düzene doğrudan erişim sağlayacaktır.

Konaklama

Leiden bir kampüs üniversitesi olmadığından kendine ait yurtları yoktur. Çoğu öğrenci bir oda kiralamakta veya bir apartman dairesini başkalarıyla paylaşmaktadır. Öğrenciler bağımsız olarak özel ev sahipleri veya konut dernekleri aracılığıyla konut arayabilirler. DUWO gibi yardımcı olabilecek çeşitli konut dernekleri mevcuttur. Öğrenciler ayrıca üniversite konut ofisi aracılığıyla da bir konut arayışında bulunabilirler.

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO