Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
London South Bank University

London South Bank University

Genel Bakış

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan ve 1992 yılında üniversite statüsü kazanan okulun ilk kuruluş tarihi 1892 yılına kadar uzanmaktadır. Londra’nın en büyük okullarından biri olan London South Bank’ın bünyesinde 18.000’den fazla öğrenci vardır. Bu öğrencilerin 2.000’den fazlası 130 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir.

London South Bank University, öğrencilerine iş dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri edinecekleri mükemmel bir eğitim sağlamak için yedi fakültede, tamamı dünya çapında tanınan 400 akademik program sunuyor.

Dünya Sıralaması

London South Bank, 2017 yılında The Times University Guide tarafından 120.sırada, yine 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından ise 107. Sırada gösterilmiştir. Bunların yanında Times and the Sunday Times Good University Guide tarafından mezun istihdamı alanında 2018 ve 2019 yıllarında üst üste Yılın Üniversitesi seçilen okul, Guardian University Leage Table’da ise en iyi 100 üniversite arasında yer alıyor.

Öne Çıkan Bölümler

Muhasebe ve Finans bölümleriyle öne çıkan üniversite, bu konularda Guardian League Table sıralamasında İngiltere’nin en iyi 7. Üniversitesi seçildi. Ayrıca İngiltere’de Klinik Psikoloji alanında uluslararası öğrencilerin eğitim alabileceği sayılı üniversitelerden bir tanesi de London Southbank Universitesidir.

Kampüste Yaşam

London South Bank University, Soutwark ve Haverin olmak üzere iki tane kampüse sahiptir. Soutwark kampüsü Londra’nın birçok turistik mekanına yakın mesafededir. Okul aynı zamanda öğrencilerin sürekli hizmet alabileceği bir Sağlık Merkezi’ne sahiptir. Okulda Student Union (Öğrenci Birliği) adı altında bulunan yüzlerce kulüp ve topluluk, sosyo-kültürel anlamda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, okulun spor kulüpleri öğrencilerine, açık ve kapalı spor alanlarında futbol, rugby, kriket, yüzme gibi çeşitli dallarda spor yapma imkânı sağlar. London South Bank Üniversitesi Kütüphanesi 2007 yılında Londra’daki en iyi kütüphane seçilmiştir.

Londra South Bank Üniversitesinin tüm önemli öğretim binaları, ulaşılması kolay, merkezi bir alanda toplanmıştır ve büyük bir şehirde üniversite için bu alışılmadık bir durumdur. Bu durum öğrencilere büyük bir fayda sağlamaktadır.

Londra’nın merkezine çok yakın bir konumda bulunan üniversite, ulaşım konusunda da öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Zira, üniversitenin kampüsüne toplu taşıma araçları ile oldukça rahat bir şekilde ulaşılabildiği gibi bunun için bisiklet kullanmak ya da yürümek de oldukça elverişli seçeneklerdir.

Konaklama

Üniversitenin Londra’nın merkezi lokasyonlarında ve kampüslere yakın mesafelerde toplam dört adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. 1400’ten fazla öğrenciye ev sahipliği yapabilen bu yurtlar, oldukça konforlu, güvenli ve sağlıklı bir konaklama için şehirdeki en iyi seçeneklerden biridir. Odaların her birinde öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlayabilmektedir.

Burs ve Başvuru Şartları

Londra South Bank Üniversitesi ayrıca, Türk öğrenciler için özel burslar, mezunlar için ücret indirimleri, ve erken ödeme indirimi olmak üzere, uluslararası öğrenciler için çok çeşitli burs ve indirimler sunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO