Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Loughborough University

Genel Bakış

Loughborough Üniversitesi'nin tarihi 1909 yılında kurulan Loughborough College'e kadar uzanmaktadır. 1966 yılında üniversite statüsü kazanan kurum, Londra’ya trenle 90 dakika uzaklıktaki Loughborough şehrinde yer almaktadır. Okul aynı zamanda Birleşik Krallık’ın ilk teknolojik üniversitedir.

Loughborough'nun yaklaşık 16.000 öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin ’i 100’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir.

Dünya Sıralaması

Loughborough Üniversitesi, 2015 yılında 'Whatuni' tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiştir. Son altı yıldır Times Yüksek Öğrenim Ödülleri'nde ‘En İyi Öğrenci Deneyimi’ kategorisinde birinci seçilmektedir. Aynı zamanda Lloyds Bank Anketinde öğrenci yaşam kalitesi için İngiltere'nin en iyi üniversitesi ve Yılın Spor Üniversitesi olmaya hak kazanmıştır.

Bunların yanında Times University Guide 2017’de 11. Sırada ve Guardian University Guide 2017’de 4. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Loughborough Üniversitesi, mühendislik, işletme, coğrafya, siyasi bilimler, spor yönetimi, güzel sanatlar ve tasarım departmanlarında programlar sunmaktadır. Finans, sanat tasarım, iletişim ve medya, işletme ve mühendislik öne çıkan programlar arasındadır.

Kampüste Yaşam

Üniversite'nin kampüsü, şehir merkezine yakındır ve tren istasyonuna sadece kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Loughborough Üniversitesi’nin bulunduğu kasaba, Leicestershire ilçesinin en hareketli alışveriş kasabasıdır. Bu kasabada öğrenciler, yemekten eğlenceye ve alışverişe ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi rahatlıkla bulabilmektedirler.

Bunların yanında, Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık'ın en büyük yeşil alan kampüsüne sahiptir. Kampüs bütün akademik departmanları, öğrenci yurtlarını, geniş açık ve kapalı spor sahalarını ve kütüphaneleri bünyesinde barındırmaktadır.

Konaklama

Loughborough Üniversitesi’nin sahip olduğu 16 büyük yurdun yedisi yemek haneli, altısı self-catering ve diğer üçü ise üniversite bağlantılı özel yurtlardır. Uluslararası lisans öğrencilerine için iki yıl boyunca konaklama garantisi verilmektedir.

Alternatif olarak, kampüs dışında paylaşımlı apartman daireleri de konaklama seçenekleri arasındadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO