Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Maastricht University

Genel Bakış

1976 yılında Maastricht şehrinde tıp okulu olarak kurulan ve Hollanda’da 0 İngilizce tıp eğitimi sunan tek üniversite olan Maastricht Üniversitesi günümüzde biri şehir merkezinde diğeri Randwyck semtinde bulunan kampüslerinde T’ü uluslararası öğrencilerden oluşan 16 binden fazla öğrencinin sanat, işletme, sosyal bilimler, sağlık bilimleri, fen bilimleri ve mühendislik alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim gördüğü lider bir araştırma üniversitesidir.

Maastricht Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce olan 13 lisans programı ve 56 yüksek lisans programı mevcuttur.

Bu üniversitenin eğitim felsefesi çözüm üretmeye yöneliktir. Eğitime yaklaşım 5 farklı öğe üzerine kurulmuştur. Bunlar; toplumsal etkilerin öngörülmesi, değer yaratma, girişimcilik, içgüdüleri geliştirme ve diyalog kurabilmektir.

Dünya Sıralaması

Maastricht Üniversitesi 2013 yılında Times Higher Education World University Rankings sıralamalarında 98. sıra ile dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almıştır. Ayrıca yine 2013 yılında Times Higher Education tarafından 50 yaşın altındaki üniversiteler arasında dünyada 6. sırada gösterilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite, dünya genelinde birçok sıralamada kendine üst sıralarda yer edinir. Ayrıca üniversitenin İşletme ve Ekonomi Okulu (School of Business and Economics) 2008 yılından beri ‘Üçlü Taç’ adı verilen Triple Crown (AACSB, EQUIS ve AMBA sertifikaları) kalite standardına sahiptir. Dünyada bulunan 13.670 işletme ve ekonomi okulundan sadece önde gelen 57'si bu unvanı almaya hak kazanmıştır.

Üniversitenin Sağlık, Tıp ve Hayat Bilimleri Fakültesi 2009 yılında Times Higher Education’ın yayınladığı araştırma sıralamasında Avrupa’da 18, dünya çapında 85. sırada gösterilmiştir.

Kampüste Yaşam

Klasik mimari ile modern mimarinin iç içe olduğu, yıl boyunca birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan, nüfusunun ’unu öğrencilerin oluşturduğu, Belçika ve Almanya sınırına oldukça yakın olan konumu ile Hollanda’nın en gözde şehirlerinden biri olan Maastricht’teki kampüslerinde kütüphaneler, konferans salonları, kafeler, restoranlar, değişik sporlara yönelik spor tesisleri, öğrenci kulüplerinin sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirebileceği alanlar gibi birçok olanağa sahip olan Maastricht Üniversitesi, öğrencilerinin tüm gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamayı amaçlamaktadır.

Konaklama

Üniversitenin şehrin belirli noktalarında Guesthouse ismini taşıyan öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu yurtlar sadece değişim ve yüksek lisans öğrencilerine açık olup, uzun süre ikamet edecek lisans öğrencileri için yurt hizmeti sunulmamaktadır.

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO