Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Genel Bakış

1824 yılında “Technology, Art and Design from Manchester Mechanics’ Institution” merkezi olarak kurulan okul 1992 yılında üniversite ünvanını almıştır. Manchester Metropolitan Üniversitesi, University Alliance (üniversiteler birliği) üyesidir ve Birleşik Krallık’ta en iyi 20 üniversite arasında gösterilmektedir. 140’ı aşkın ülkeden 37.000 öğrenciye ev sahipliği yapan okul, öğrenci sayısına bakıldığında da İngiltere’nin en büyük 3. Üniversitesidir. Manchester Metropolitan Üniversitesi, Dünya’daki en iyi 25 öğrenci şehri arasında gösterilen Manchester şehrinde yer almaktadır. Başkent Londra’ya tren ile sadece 2 saat uzaklıkta bulunan Manchester, yaşam maliyetleri bakımından da çok uygun bir şehir olarak nitelendiriliyor.

Dünya Sıralaması

Üniversite, Guardian University Guide 2017'de 60. Sırada, Times University Guide 2017’de ise 72.sırada kendine yer bulmuştur.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin Mimarlık Fakültesi QS World University Rankings 2019’ta 9. sırada bulunuyor ve dünya genelinde en iyiler arasında gösteriliyor. Bununla birlikte Mimarlık Fakültesi, Manchester School of Art altında eğitim vermektedir İşletme Fakültesi ise AACSB akreditasyonu ile dünya çapında elit bir grup arasında yer alır. The Complete Univeristy Guide 2019’a göre ise Sanat ve Tasarım, Konuşma ve Dil Patolojisi, Yaratıcı Yazarlık, Gıda Bilimleri, Turizm ve Otelcilik, Şehir Bölge Planlama ve Peyzaj Tasarımı, Dil Bilimleri, Fizyoterapi alanlarında İngiltere’nin en iyi 20 üniversitesi arasında yer almıştır. Ayrıca Moda programları da oldukça başarılıdır.

Kampüste Yaşam

Son 10 yılda yapılan 350 milyon poundluk dev yatırımla şu anki mükemmel haline gelen Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin biri Manchester’ın merkezindeki All Saints isimli merkez kampüsü, diğeri ise Manchester’in 1 saat güneyindeki Crewe’da bulunan Cheshire isimli kampüsü olmak üzere toplam 2 kampüsü vardır. Merkez kampüsün yakınlarında pek çok bar, restoran, kafe, farklı dünya mutfaklarını içeren mutfaklar, galeriler, tiyatrolar, festivaller ve eğlencenin hiç bitmediği bir atmosfer mevcuttur. Tüm Manchester Metropolitan öğrencileri Öğrenci Birliği’ne üye olabilir ve çeşitli spor kulüplerine, öğrenci topluluklarına, destek hizmetlerine ve tesislere erişim sağlar. 120’yi aşkın spor kulübü ve topluluğu ile herkese hitap edecek bir seçenek mevcuttur.

Konaklama

Manchester Metropolitan'ın yedi yurt binasında 3,500'den fazla konaklama yeri vardır ve tüm birinci sınıf öğrencileri için konaklama garantilidir. Standart ve en-suite odalar mevcuttur, genellikle dairelerde, ortak mutfak ile yemekli veya yemeksiz seçeneklerle yurtlarda kalınabilir.

Burs ve Başvuru Şartları

Manchester Metropolitan, üstün başarılı öğrencileri takdir etmeye önem verir; bu nedenle 5.000 GBP’ye kadar kapsamlı burs seçenekleri mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO