Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Maynooth University

Maynooth University

GENEL BAKIŞ

İrlanda’nın en yeni üniversitesi olan Maynooth University 1997 yılında Dublin’e 25 kilometre uzaklıktaki Maynooth adında bir şehirde kurulmuştur. İrlanda’nın kuzeyinde bulunan, küçük bir şehir olan Maynooth bir üniversite ve öğrenci şehri olarak bilinir. Her ne kadar yeni bir okul olsa da Maynooth’un kökleri 1795'te St. Patrick Kraliyet Koleji'nin kuruluşuna kadar uzanmaktadır.

13.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan İrlanda’nın en küçük ancak en hızlı büyüyen üniversitesinde yaklaşık 500 akademisyen çalışmaktadır. Bu öğrencilerin 10.000’i lisans 1.800’ü yüksek lisans ve 360 kadarı ise doktora öğrencisidir.

Üniversite içinde birçok bölüme dair ders alınabilecek üç tane fakülte bulunmaktadır. Bunlar, “Edebiyat, Kelt Çalışmaları ve Felsefe”, “Sosyal Bilimler”, “Fen Bilimleri ve Mühendislik” fakülteleridir. Bu fakülteler kapsamında Hukuk, Coğrafya, Felsefe, Dil ve Kültür Bilimleri, Antropoloj, İşletme, Sosyoloji, Ekonomi, Biyoloji, Deneysel Fizik ve Psikoloji gibi birçok bölümde eğitim alınabilmektedir.

DÜNYA SIRALAMASI

İyi bir itibara sahip olan okul, 2008 yılında İrlanda’nın en iyi üniversiteleri arasında 4. sırayı almış, 2009 yılında ise THE Times ve QS World’e göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmiştir.

2019 yılı içerisinde yine Times Higher Education değerlendirme kuruluşu tarafından dünyanın en geç 100 üniversitesi sıralamasında 50.sırada yer alarak kalitesini ortaya koymuştur.

ÖNE ÇIKAN BÖLÜMLER

Daha çok sosyal bilimler alanında uzmanlaşmış olan üniversite filoloji, Keltik Dili ve Çalışmaları(İrlandaca), Modern Diller, Sosyal Bilimler, Kültür Çalışmaları ve Hukuk gibi alanlarda verdiği eğitimle ön plana çıkmaktadır. Bunların yanında Sanat , Finans, İşletme ve Yönetim programları da çokça tercih edilmektedir.

KAMPÜS YAŞAMI

Üniversitenin bulunduğu yerel bölgede bir kale, malikane ve güzel bahçeler ve kırlar bulunmaktadır. Kasabadaki en önemli tarihi binalar üniversite kampüsündedir, bazıları okulun kurulmasından önce inşa edilmiştir.

Maynooth Üniversitesi, öğrencilerine sadece akademik eğitim değil aynı zamanda, geniş sosyal imkanlar sunan bir üniversite olarak da biliniyor. 100’den fazla öğrenci kulüpleri ve toplulukları, spor takımları, çeşitli kültürel aktiviteler ve daha birçok faktör, üniversiteyi öğrenciler için oldukça elverişli bir hale getiriyor. Kampüs içerisindeki birçok kafe, restoran, tiyatro ve eğlence merkez, öğrencilerin ders dışındaki vakitlerini en verimli şekilde değerlendirmelerine olanak tanıyor. Bunun yanında, kampüs içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği çok büyük bir kütüphane yer alıyor.

KONAKLAMA

Maynooth University kampüsünde yaklaşık 900 kişilik, 3-7 kişilik ortak mutfaklı daireler şeklinde düzenlenmiş yurtlar mevcuttur. Bir yurt tamamen ensuite olup paylaşımlı odalar da mevcuttur. Yurt Ofisi aynı zamanda öğrencilere yakın çevrede kalacak yer ayarlamalarına yardımcı olan Home Finder Service’e de sahiptir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO