Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Middlesex University

Genel Bakış

Middlesex Üniversitesi’nin akademik hayatı 1973 yılına, Middlesex Polytechnic adı altında başlamıştır. Okul, 1992 yılında üniversite unvanını alarak adını Middlesex Üniversitesi olarak değiştirmiştir. Londra’nın kuzeyinde 25.000 öğrenciye eğitim veren okulun 5.000 civarında uluslararası öğrencisi vardır.

Ayrıca üniversite, 190 binden fazla üyesi olan Mezunler Derneği’ne de sahiptir. Okuldan sonraki hayatlarında da birbirlerini sürekli destekleyen bu derneğin üyelerine, üniversitenin de sunduğu özel imkanlar ve avantajlar vardır.

Dünya Sıralaması

Middlesex Üniversitesi , 2017 yılında The Times University Guide tarafından 74. Sırada, yine 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından ise 74. Sırada seçilmiştir. Okul aynı zamanda 2014 yılında Londra’daki en modern üniversite seçilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

İşletme konusunda iddialı olan kurum, Sosyal Bilimler Araştırma Ağı’na (SSRN) göre dünyadaki uluslararası işletme okulları arasında 209. Sırada yer alıyor. Ayrıca Medya konusunda da oldukça iyi bir okuldur.

Kampüste Yaşam

Middlesex Üniversitesi'nin kampüsü, kuzeybatı Londra'da elverişli bir konuma sahiptir. Camden Town'a sadece 15 dakika ve Charing Cross ve Oxford Circus'a yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. Middlesex Üniversitesi kampüs tesisleri için son yıllarda 200 milyon poundun üzerinde yatırım yapmıştır. Üniversite’nin konumu, öğrencilerin eğitim alırken tarihi müzelerde, modern sanat galerilerinde, dünya standartlarında tiyatrolarda, heyecan verici gece hayatında ve yeşil alanlarda çok keyifli vakit geçirmesi mümkün kılıyor.

Konaklama

Middlesex Üniversitesi öğrencilere çeşitli yurt olanakları sunmaktadır. Tam zamanlı uluslararası öğrenciler, eğitimlerinin ilk yılında üniversite konaklama yerinde öğrencilere barınma imkanları sunulur, geleneksel stil salonlarından ortak bir mutfak , yemek alanı etrafında gruplandırılmış dairelere kadar farklı seçenekler sunulur.

Burs ve Başvuru Şartları

Mevcut ya da yeni lisans öğrencileri için Business School’dan kabul almış, akademik başarısı olan ve finansal zorluk içinde olan her öğrenciye 2000 GBP burs verilmektedir.

Bunun yanında uluslararası öğrenciler belirli koşulları karşılamaları durumunda 1000 ile 5000 GBP arasında değişen burs kazanma hakkına da sahiptirler.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO